Zwrot podatku z Holandii

Szukasz pomocy w odzyskaniu zwrotu podatku z zagranicy? Złożenie deklaracji wydaje Ci się twardym orzechem do zgryzienia? Nie chcesz marnować czasu na żmudne zbieranie dokumentów i analizowanie wszystkich przepisów? Dla nas to chleb powszedni dlatego wyciągamy do Ciebie pomocną dłoń – odzyskamy należne Ci pieniądze. Dowiedz się, jak wygląda cały proces rozliczenia podatku z Holandii i korzystaj z naszych usług.

Kto musi się rozliczyć z zarobków w Holandii?

Zacznijmy od ustalenia, kogo obowiązuje rozliczenie podatku z Holandii. Jeśli pracowałeś na terenie tego kraju, i legalnie uzyskiwałeś dochody z odprowadzanymi składkami na podatek dochodowy, to zapewne będziesz musiał złożyć deklarację roczną. Zobowiązany do tego jest każdy podatnik, który otrzyma stosowne pismo z urzędu (Aangiftebrief), jeśli należny zwrot jest większy niż 15 € lub w przypadku kiedy musi dopłacić urzędowi co najmniej 46 €.

Jakie dokumenty potrzebne są do złożenia deklaracji podatkowej?

Jeżeli spełniasz któryś z wymienionych warunków, powinieneś przygotować odpowiednie dokumenty. Urząd skarbowy będzie wymagał, abyś złożył jeden z poniższych formularzy:

  • Aangifte „C” to druk przeznaczony dla nierezydentów, czyli osób niezameldowanych w Holandii,
  • Aangifte „P” – jest drukiem, który wypełnić muszą podatnicy posiadający stały meldunek 
  • w przypadku emigracji należy wypełnić druk „M”,
  • dla osób zmarłych prawidłowy formularz to „F”.

Wszystko, co będzie potrzebne do wypełnienia takiego formularza znajdziesz na karcie podatkowej Jaroopgave, która otrzymasz od swojego pracodawcy. Zawarta w niej jest suma uzyskanych dochodów, wysokość zapłaconego podatku oraz wysokość zapłaconych składek ubezpieczeniowych. Dodatkowo niezbędna będzie także kopia dokumentu tożsamości oraz  oświadczenie o okresie pracy.

Jak najlepiej odzyskać podatek z Holandii?

Pracując w Królestwie Niderlandów, prawie zawsze masz prawo do odzyskania nadpłaty podatkowej, w związku z tym warto o nią wystąpić. Nawet w przypadku gdy pracowałeś za granicą jedynie kilka miesięcy, należy Ci się zwrot podatku Holandii. Z naszą pomocą będzie to banalnie proste i nie będzie wymagać wielkiego nakładu czasu. Jest więc to gra warta świeczki! Zapraszamy również do skorzystanie z innych naszych usług. Działamy również w zakresie rozliczania podatku z Niemiec. O tym więcej przeczytasz na stronie – https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/. Zapraszamy do kontaktu – Holandia.org.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here