Skąd wziąć fundusze na remont

Posiadanie własnego lokalu mieszkaniowego to ogromne pragnienie większości społeczeństwa. Młodzi ludzie, wkraczający w dorosłe życie chcą się usamodzielnić i sprawdzić, jak poradzą sobie w prowadzeniu oddzielnego gospodarstwa domowego z dala od swoich rodziców.

Większość takich osób jest zmuszona kupić mieszkanie. Osoby szukające idealnych dla siebie czterech kątów mają w dzisiejszych czasach dość spory wybór, rynek nieruchomości jest bardzo bogaty. Wybierać mogą spośród całkiem nowych mieszkań od dewelopera lub postawić na rynek wtórny. W przypadku kupna lokalu w stanie deweloperskim szczęśliwych właścicieli czeka ogrom pracy, bowiem wchodząc do takiego mieszkania zastaną oni tak zwane gołe ściany i podłogi. Zrobić trzeba tam wszystko. Większość osób z braku wiedzy, doświadczenia, czasu czy chęci decyduje się wtedy na zatrudnienie profesjonalnego firmy wykończeniowej. Doprowadzi ona mieszkanie do stanu „pod klucz”. Niestety, z rozmów z osobami, które aktualnie lub niedawno podejmowały się zakupu i urządzania nowego mieszkania dowiedzieć się można, że zatrudnianie ekipy do tanich nie należy.

Druga grupa osób, kierując się chęcią uniknięcia wykańczania go od podstaw czy drobną oszczędnością, wybiera mieszkanie z rynku wtórnego. Takie mieszkanie wcale nie musi być bardzo stare, bowiem na rynku nieruchomości widnieją oferty sprzedaży nawet kilkumiesięcznych czy kilkuletnich mieszkań. Tak młode lokale są zazwyczaj w dobrym stanie technicznym, jednak zdarza się, że kupujący chce je nieco odświeżyć czy bardziej dopasować pod swój gust. W tym celu czasem decyduje się na przemalowanie ścian na inny kolor, wymianę podłogi czy umeblowania.

Taki remont pochłonie mniej środków niż urządzanie lokalu ze stanu deweloperskiego, jednak, będąc szczerym, nadal jest kosztowny. Oprócz zakupu produktów, potrzebnych do przeprowadzenia remontu zapłacić trzeba fachowcom, którzy zajmą się pracą, a tego typu usługi osiągają w ostatnim czasie pokaźne kwoty.

Przeczytaj też: https://biznes.meble.pl/poradnik,kredyt-na-remont-i-urzadzenie-mieszkania,725.html

Osoby nie dysponujące wystarczającymi nakładami biorą kredyt na remont i urządzenie mieszkania. Uzyskanie środków pozwala sprawnie je przeprowadzić bez konieczności dzielenia ich na etapy z powodu skończenia się budżetu.

Biorąc pod uwagę, iż wyremontowanie nieruchomości jest dużo tańsze niż przykładowo wybudowanie domu czy zakup mieszkania, większość ludzi decyduje się wtedy na pożyczkę gotówkową.
Kredyty gotówkowe na remont i urządzenie mieszkania wydają się być w takiej sytuacji optymalnym wyjściem.

Przede wszystkim pieniądze z takiego rozwiązania można uzyskać już po dwóch tygodniach od złożenia wniosku, co w porównaniu do kredytu hipotecznego, gdzie trzeba czekać nawet trzy miesiące, jest bardzo krótkim terminem.

Jeśli osoba starająca się o pożyczkę gotówkową pozyska pozytywną ocenę przez bank, może liczyć na niemal natychmiastowe pojawienie się pieniędzy na koncie. Kredytobiorca pożyczki gotówkowej nie musi się rozliczać z bankiem z tego, na co wydał pożyczone pieniądze. Może je wydać wedle własnego uznania. Nie gonią go również terminy narzucone przez bank. Niektórym może to dać spory komfort psychiczny i poczucie niezależności w swoich decyzjach. Taka osoba nie jest zobowiązania do skrupulatnego gromadzenia faktur i potwierdzeń.

Dużym plusem kredytu gotówkowego wydaje się być też brak wymogu własności mieszkania, które planuje się poddać remontowi. W końcu czasem zdarzają się sytuacje, gdy ktoś długie lata użytkuje dany lokal i w praktyce sprawuje nam nim całkowitą pieczę, jednak z jakichś powodów nie należy ono do niego prawnie, co odbiera szansę na kredyt hipoteczny.

Obok licznych zalet finansowanie remontu kredytem gotówkowym, należy ocenić rozważnie swój miesięczny budżet. Nie jest bowiem tajemnicą, że taki typ kredytu jest zaciągany na mniejszy okres czasu (co dla wielu jest plusem), ale co za tym idzie, rata będzie sporo większa niż przy pożyczce hipotecznej.

Przy chęci wzięcia kredytu gotówkowego dobrze jest szukać oferty, która w przypadku nagłego dopływu pieniędzy, pozwoli nadpłacić zaciągnięte zobowiązanie bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Do kredytu gotówkowego zniechęcać może także wysokość oprocentowania pożyczki. Przy odrobinie wysiłku można jednak znaleźć ofertę kredytu gotówkowego, której koszty będą opiewały na akceptowalny, a nawet całkiem atrakcyjny poziom, który nie zrujnuje budżetu.

Na zakończenie: pierwszym krokiem w podejmowaniu rozważań, jaka pożyczka jest lepsza, należy oszacować, jaki budżet pochłonie planowany remont. Jeśli jest to kwota rzędu dwudziestu czy trzydziestu tysięcy, to sprawa wydaje się być oczywistą, bowiem banki nie udzielają kredytów hipotecznych na tak małe kwoty. Jeśli jednak remont ma być generalny i gruntowny to wtedy warto poważnie pochylić się nad tematem, może się okazać, że warto rozciągnąć kredyt na dłuższy czas, aby rata była niska i rujnowała całego miesięcznego budżetu domowego.
Oferta kredytów na remont i urządzenie mieszkania jest tak szeroka, że z pewnością każdemu uda się znaleźć pożyczkę odpowiednią do swojej sytuacji i potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here