konsolidacja kredytów

Chociaż programy konsolidacji zadłużenia mogą być świetne w odpowiednich okolicznościach, zawsze istnieją zalety i wady, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej opcji umorzenia długów do swoich potrzeb. Jeśli zastanawiasz się, czy konsolidacja kredytów to rozwiązanie dla Ciebie – czytaj dalej.

Jakie zalety niesie konsolidacja kredytów?

Przede wszystkim chodzi o niższe Oprocentowanie – w zależności od Twoich wierzycieli i ich chęci do negocjacji z Twoim doradcą kredytowym, możliwe jest obniżenie oprocentowania. Doradca kredytowy nie może zagwarantować obniżenia odsetek, więc uważaj na tych, którzy twierdzą, że mogą to zagwarantować. Konsolidacja kredytów to zwykle także szybsza spłata długu – Chociaż zależy to od poziomu zadłużenia, ten rodzaj programu może uwolnić Cię od długów w ciągu 3 do 5 lat, co może być szybsze niż przeciąganie długu przy minimalnych płatnościach. Krótsze plany płatności w połączeniu z niższymi stawkami mogą zdziałać wiele dobrego.

Jedna miesięczna płatność to kolejna kwestia. Zdaje się, że właśnie największą zaletą programu konsolidacji zadłużenia jest to, że możesz pokryć kwalifikujący się dług za pomocą jednego miesięcznego planu spłaty, co ułatwia obsługę. Twój doradca kredytowy może nawet być w stanie negocjować z wierzycielem i zmniejszyć dług. Konsolidacja kredytów to również stopniowa poprawa zdolności kredytowej – im szybciej spłacasz swoje długi, tym lepsze może być dla Twojej zdolności kredytowej, zwłaszcza po usunięciu programu konsolidacji zadłużenia z raportu kredytowego. Z drugiej strony konsekwentne posiadanie wysoko oprocentowanego długu może czasami szybko zrujnować Twój kredyt. Oceny kredytowe każdego z nas reagują inaczej, nic nie jest gwarancją poprawy zdolności kredytowej.

Co z wadami konsolidacji kredytów?

Program konsolidacji zadłużenia to proces nieformalny i niewiążący prawnie, jak wniosek konsumencki lub upadłość. Tak więc Twoi wierzyciele nie są zobowiązani do udziału i mogą zamiast tego pozwać Cię lub sprzedać Twoje konto agencji windykacyjnej. Twoje konta kredytowe zostaną zamknięte — programy konsolidacji zadłużenia pojawiają się również w raporcie kredytowym. Następnie będziesz musiał zamknąć wszystkie powiązane konta kredytowe. Brak dostępu do kredytu może utrudnić sytuację, gdy już jesteś zadłużony, nawet jeśli konsolidacja kredytów sama w sobie jest mądrym posunięciem. Programy konsolidacji zadłużenia zwykle pozostają w raporcie kredytowym przez 2 lata po ostatniej płatności. W tym czasie możesz kwalifikować się tylko do niewielkich kwot nowego kredytu przy bardzo wysokich stawkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here