Ranking Kryptowalut

Ranking kryptowalut które są najbardziej stabilne i najpopularniejsze przedstawia się następująco.

Bitcoin
Oryginalna kryptowaluta i ta, która wszystko zaczęła, Bitcoin został stworzony i wydany w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto, anonimową postać. Bitcoin ma największą na rynku wartość około 10 miliardów dolarów, przyćmiewając wszystkie inne kryptowaluty na tej liście,nawet połączone. Dla większości ludzi wprowadzenie do kryptowalut jest wstępem do Bitcoin. Ponieważ Bitcoin ma tak wielką renomę, wszystkie inne kryptowaluty są nazywane „altcoinami” – alternatywnymi monetami, ponieważ są alternatywą dla Bitcoin.

Eter
Ether jest kryptowalutą dla Ethereum, zdecentralizowanej platformy, która może wykonywać inteligentne kontakty peer-to-peer. Od września 2016 roku, w wyniku ataku na The DAO, Ethereum zostało podzielone na 2: Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC) .Konstruowany przez Vitalik Buterin i uruchomiony w połowie 2015 roku po udanych naprawach, ta platforma sprzedawała waluty jako „kryptowalutowy i zdecentralizowane platformy aplikacji nowej generacji”, a jej limit rynkowy wynosi 1,1 mld USD.
Peer-to-peer to inteligentne kontrakty, z których słynie Ethereum, poza kryptowalutą. Umożliwia ludziom kodowanie i wdrażanie umów bez osób trzecich. Na przykład ta platforma umożliwia sposób w jaki można utworzyć inteligentną umowę na konferencję, na której organizatorzy mogą sprzedawać bilety, ustalać maksymalną liczbę uczestników i automatycznie zapewniać zwrot pieniędzy.

Litecoin
Litecoin został wydany w październiku 2011 roku przez byłego pracownika Google Charles Lee jako alternatywa dla Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, litecoin jest podobny, może być wydobywany, używany jako waluta i przetwarzany dla towarów i usług.
Ma limit rynkowy wynoszący około 180 milionów dolarów, co jest dalekie od najwyższego szczytu w wysokości 1,2 miliarda dolarów w 2013 roku.

Monero
Bitcoin jest często błędnie oznaczany jako „anonimowa” waluta. Z kolei Monero to kryptowaluta, która koncentruje się na prywatności – dzięki technologii podpisów pierścieniowych Monero jest „bezpieczny, prywatny i niemożliwy do wyśledzenia”.
Na czwartym miejscu z 138 milionami dolarów w kapitalizacji rynkowej, Monero jest najczęściej wykorzystywany przez osoby, które chcą pozostać incognito w sieci.

Ripple
Kolejna pozycja na liście, Ripple, to tak naprawdę system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym, sieć wymiany walut i przekazów pieniężnych. Wydany w 2012 roku, a przy obecnym kapitale rynkowym w wysokości 243 milionów dolarów, system Ripple został zintegrowany z kilkoma bankami i sieciami płatniczymi w celu obniżenia kosztów.

Dogecoin
Dogecoin początkowo był „żartobliwą walutą”, ale od tego czasu zyskał prawdziwą pozycję. Modelowana za psem w memach „doge”, kryptowaluta (wydana w grudniu 2013 r. Przez programistę Billy’ego Markusa) jest obecnie często wykorzystywana do przekazywania drobnych płac między użytkownikami na forach. Jest również często wysyłana jako darowizna na cele zbierania funduszy – na przykład zbiórki pieniędzy Doge4Water kampania przyniosła tysiące dolarów. Dogecoin ma teraz wartość około 25 milionów dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here