Portfele konta bitcoin

Po początkowym kroku zakupu twojego pierwszego Bitcoina, będziesz potrzebował „portfela” czyli konto Bitcoin, w którym będziesz mógł zabezpieczyć swoje Bitcoiny. Wiedząc, że wybór portfela Bitcoin jest drugim najważniejszym krokiem, aby stać się użytkownikiem Bitcoin. Ponieważ inwestujesz fundusze w Bitcoin, wybór odpowiedniego portfela jest dla ciebie kluczowym krokiem, którego nie należy lekceważyć. Istnieje wiele portfeli do wyboru, w tym oficjalny portfel Bitcoin.com.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Świadomość, że portfel jest bezpieczny, jest ważna i nie należy jej przeoczyć. Jeśli jest to portfel internetowy, zawsze powinieneś sprawdzić, czy witryna ma HTTPS lub HTTP? Aby mieć bezpieczny protokół, musi to być HTTPS. Czy portfel oferuje bezpieczne i silne logowanie? Ponadto portfel oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)? To tylko kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jeśli nie masz dostępu do prywatnych kluczy Bitcoin w swoim portfelu, technicznie nie masz nad nimi kontroli. Jest to bardzo ważny czynnik przy wyborze portfela bitcoin. Posiadanie klucza prywatnego oznacza, że ​​zawsze będziesz mieć kontrolę nad swoim bitcoinem i będziesz mógł w każdej chwili przenieść je do portfela. Umożliwia to również wykonanie kopii zapasowej portfela poza usługą portfela.
Czy portfel jest dynamiczny? Jeśli tak, to jest plus, ponieważ takie portfele zawsze używają nowych adresów bitcoin, co zwiększa prywatność użytkowników. Prywatność użytkownika w Bitcoin podczas korzystania z portfela była ważnym problemem na przestrzeni lat. Dynamiczne portfele są krokiem naprzód, jeśli chodzi o dobrze prowadzoną architekturę i dodatkową ochronę dla swoich użytkowników.

Czy dostawca portfela jest wiarygodny w zakresie tego, a co ważniejsze, czy jest to open source kodu portfela? Jeśli nie, trudno powiedzieć z całą pewnością, jak dostawca portfela zabezpiecza twój bitcoin. Otwarty kod źródłowy może być recenzowany i sprawdzany pod kątem luk. Upewnij się także, że kod źródłowy jest aktualny.

Czy twoja anonimowość jest dla ciebie ważna? Czy musisz się zarejestrować, aby skorzystać z portfela; czy akceptuje minimalne informacje rejestracyjne (tylko e-mail) do korzystania z portfela? Czy istnieje proces weryfikacji użytkownika? To tylko kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed dokonaniem wyboru.

Czy portfel jest łatwy w użyciu, czy jest mylący? Teoretycznie powinno być proste i nie wymagające zbyt dużego doświadczenia, aby utworzyć nowy portfel. Zastanów się, w jaki sposób będziesz używał swojego Bitcoina. Może portfel stworzony specjalnie dla urządzeń mobilnych jest tym, co lubisz, lub jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, możesz pobrać pełnego klienta Bitcoin bezpośrednio na swój komputer.

Tworzenie kopii zapasowej portfela
Kopie zapasowe są kolejnym ważnym aspektem portfela bitcoin. Czy dostawca portfela zapewnia sposób na wykonanie kopii zapasowej portfela? Czy kopia zapasowa jest zaszyfrowana? Czy proces przywracania kopii zapasowej jest dostępny i łatwy w użyciu? Powinieneś zapoznać się z tymi opcjami przed załadowaniem portfela za pomocą Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here