Giełdy i kantory kryptowalut

Twój pierwszy krok do świata kryptowaluty najprawdopodobniej nastąpi poprzez wymianę. Istnieją dwa główne rodzaje wymian.

Pierwszy rodzaj wymiany to, co większość ludzi nazywa wymianą bezpieczną. To wymiana, która pozwala na bezpośredni transfer dolarów amerykańskich, euro i większości walut zabezpieczonych przez rząd w celu wymiany na krypto-walutę.
Drugi rodzaj wymiany to kryptowaluta do wymiany kryptowalutowej, która umożliwia wzajemną wymianę kryptowalut. Najczęściej spotykanymi parami na tych giełdach są Bitcoin i Ethereum.

W zależności od tego, jaką kryptowalutę próbujesz uzyskać, będziesz musiał użyć giełdy lub kantor kryptowalut. Aby uzyskać większość kryptowalut, musisz użyć obu rodzajów wymiany. Jest to spowodowane przepisami i regulacjami dotyczącymi niektórych kryptowalut, które utrudniają giełdom ich sprzedaż.
Każda wymiana ma inne zalety i wady, więc najlepsza wymiana dla jednej osoby może nie być najlepsza dla drugiej.
Z siedzibą w San Francisco w Kalifornii, Coinbase jest uważana przez wielu za najbardziej przyjazną dla początkujących giełdę. Osiąga to poprzez swój piękny, ale prosty interfejs użytkownika.

Zamiast kupować Bitcoin i inne kryptowaluty od innych użytkowników, kupujesz bezpośrednio od Coinbase. Z technicznego punktu widzenia sprawia to, że Coinbase jest brokerem. Coinbase zmieniła ostatnio nazwę GDAX (Global Digital Asset Exchange) na Coinbase Pro. To rebranding zawiera zaktualizowany interfejs użytkownika i nowe funkcje.

Coinbase pobiera 1,49% prowizji od zakupów bankowych i 3,99% od zakupów kredytowych i debetowych. Opłaty te są niższe w porównaniu do innych domów maklerskich. Podczas dokonywania dużych zakupów zaleca się korzystanie z konta bankowego. Coinbase umożliwia użytkownikom dokonywanie stałych zakupów przy inwestowaniu w różne kryptowaluty.

Wymiana wyraziła ostatnio zainteresowanie dodaniem kilku innych kryptowalut, takich jak Stellar Lumens, Cardano i więcej. Brak alternatywnych walut przez Coinbase zaszkodził im w przeszłości, ale wkrótce będzie można zobaczyć więcej różnorodności.

Coinmama jest przyjazny dla początkujących i koncentruje się na kartach kredytowych i debetowych. Mają natychmiastową dostawę i sprzedaż Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, BCash, Cardano, Qtum i Ethereum Classic prawie do wszystkich krajów.
Opłaty Coinmamy są nieco wyższe niż Coinbase o 5,5%, gdy używana jest karta kredytowa lub debetowa.
Coinmama nie udostępnia swoim użytkownikom portfela na giełdzie. Zamiast tego użytkownicy proszeni są o podanie adresu portfela, aby wysłać zakupioną krypto-walutę. Dopóki masz własny portfel, nie powinno to stanowić problemu.
Należy pamiętać, że Coinmama nie pozwala sprzedawać kryptowalut z powrote. Można to zrobić na innych wymienionych giełdach po zakupie.

Luno to fantastyczna giełda, która pozwala na handel Bitcoin i Ethereum. Należy pamiętać, że Luno obsługuje obecnie tylko Europę, RPA, Indonezję, Malezję i Nigerię.
W przypadku metod płatności Luno umożliwia przelewy bankowe (SEPA, GIRO, IBFT, GT, EFT) oraz depozyty kartą. Ich opłaty transakcyjne są bardzo niskie, począwszy od 0,25%. W przypadku limitów w pełni zweryfikowane konta są w stanie dokonać wymiany ponad 100 000 EUR miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here