dezynfekcja rąk

Pandemia koronawirusa wywołała ogromny kryzys gospodarczy niemalże na całym świecie. Kilka miesięcy wystarczyło, by liczne przedsiębiorstwa upadły, a miliony firm wykazywało ogromne problemy finansowe. Rzesza ludzi straciła pracę, a większość straciła płynność finansową. Jednym z sektorów rynku, który może pochwalić się wręcz wzrostem dochodów, jest ten, którego istotą funkcjonowania pozostaje produkcja środków do dezynfekcji, wszelkich środków ochrony osobistej czy produkcja maszyn, takich jak napełniarka kremów dezynfekujących bądź tubiarka żelów do dezynfekcji. Ogromny popyt zauważa się w zakresie nabywania różnego rodzaju preparatów odkażających. Wszystko przez rekomendacje WHO, ale także reżim sanitarny, jaki narzucił polski rząd. Dzisiaj każdy sklep, lokal gastronomiczny i inne obiekty użyteczności publicznej muszą być wyposażone w środki dezynfekujące. Których najlepiej używać, by zapewnić sobie względną ochronę i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa?

Jaki środek do dezynfekcji rąk używać?

Bez względu na to, czy wybierzemy płyn, środek w formie żelu czy kremu, najważniejszy jest skład preparatu. Chodzi przecież o to, by rzeczywiście odkażał dłonie i inne przedmioty mogące być źródłem zarażenia koronawirusem. WHO rekomenduje środek dezynfekujący z zawartością alkoholu, wody utlenionej oraz chloru. Dezynfekcja jest również możliwa poprzez zastosowanie preparatu z nadtlenkiem wodoru na bazie jodu. Najlepiej, jeśli napełniarka płynów do dezynfekcji przewiduje uzupełnianie opakowań bezdotykowych, dla optymalnego zachowania ostrożności i bezpieczeństwa.

Warto także zaznaczyć, że skuteczny środek do odkażania dłoni można sporządzić samodzielnie. W tym celu przyda się alkohol izopropylowy o stężeniu 99, 8%. Dobrym zabiegiem jest dodanie do niego olejków eterycznych, które nie tylko dbają o nawilżenie skóry dłoni, jaka może być znacznie przesuszona od częstego traktowania jej środkiem dezynfekcyjnym. Niektóre olejki, takie jak lawendowy, herbaciany, aloesowy czy z oregano wykazują również właściwości antywirusowe i antybakteryjne.

Jeśli chodzi o rodzaj substancji dezynfekujących, specjaliści przyznają, że ich wybór to kwestia indywidualnych preferencji, natomiast płyny o konsystencji rzadkiej rozprowadzają się najlepiej. Taki preparat dobrze jest mieć zawsze przy sobie. Zaleca się nabywanie tych w niewielkich opakowaniach. Dzięki czemu mamy pewność, że stosujemy zawsze świeży preparat o pełnej skuteczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here