Najpopularniejsze kryptowaluty

Lista kryptowalut które na rok 2018 są najpopularniejsze przedstawia się następująco.

Bitcoin
Oryginalny i najczęściej używany. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 16,8 miliona bitcoinów, przy obecnym ograniczonym limicie wynoszącym 21 milionów.
Kapitalizacja rynkowa Bitcoina różni się znacznie z dnia na dzień, ale osiągnęła rekordowy poziom ponad 200 miliardów dolarów.
Pozostaje plakatowym dzieckiem dla branży kryptowalut, choć krytycy sugerują, że jego zmienność, niskie prędkości, zużycie energii i wyższe opłaty transakcyjne ograniczą jej wzrost.

Cash Bitcoin
Ta odsłona oryginalnego Bitcoin, który rozpoczął się latem 2017 r., Już stała się jedną z najpopularniejszych kryptowalut.
Trochę jak podział akcji, jest teraz w przybliżeniu taka sama ilość gotówki bitcoin w obiegu, jak bitcoin. Niemniej jednak istnieją kluczowe różnice – przede wszystkim gotówka bitcoinowa ma rozmiar bloku 8 MB w porównaniu z 1 MB dla oryginalnego bitcoina.
Oznacza to większą szybkość przetwarzania, ale z drugiej strony wymaga większej ilości pamięci.

Litecoin
Znany jako „młodszy brat bitcoina”, litecoin nie przypomina swojego starszego rodzeństwa, ponieważ jest kryptowalutą typu peer-to-peer, ale ma szybsze transakcje, a także znacznie wyższy limit 84 000 litecoinów.
Jednak jego proces wydobywczy wymaga więcej pamięci, a jego pułap rynkowy wynosi około 1/20 rozmiaru bitcoina.

Dogecoin
Jest to krypto-waluta w dużej mierze rozpoznawalna ze względu na wizerunek psa Shiba Inu pochodzącego z internetowego memu „Doge”.
Początkowo wprowadzona jako waluta parodii, ma teraz własną społeczność online. Na początku 2018 roku Dogecoin osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 2 mld dolarów.

Ethereum
Ethereum został oznaczony jako dostawca zdecentralizowanej aplikacji. Pierwotnie opracowany jako super-sieć „światowego komputera”, miał na celu wyeliminowanie potrzeby tworzenia aplikacji przez firmy zewnętrzne, takie jak Apple.
Aplikacje opracowane w Ethereum znajdują się na rozproszonej platformie publicznej, na której górnicy mogą zarobić „eter”, aby zasilić sieć.

BAT
Działa to na podobnej zasadzie co Ethereum, ale stosuje się ją do reklamy cyfrowej.
BAT (Basic Attention Token) pozwalają reklamodawcom na eliminowanie pośredników – poprzez płacenie internautom bezpośrednio za ich „wykopywanie”.
Choć brzmi to boleśnie, oznacza to, że użytkownicy otrzymują płatne BAT za przeglądanie stron internetowych.

NEO
Firma NEO, pierwsza ogólnodostępna blokowa usługa typu open-source w Chinach, została początkowo uruchomiona w 2014 r. Jako Antshares i umożliwia rozwój inteligentnych kontraktów i zasobów na swojej platformie.
Grupa jest w modelu Ethereum, ale ma być platformą wyboru dla nowej inteligentnej gospodarki.

Ripple XRP
Ripple został zaprojektowany jako scentralizowana sieć transakcyjna wykorzystywana przez banki do przelewów pieniężnych w taki sam sposób jak na przykład SWIFT.
Korzysta z waluty XRP – pieniądze są konwertowane na token XRP, który ma zostać wysłany za pośrednictwem sieci Ripple, a następnie jest konwertowany na pieniądze.
Został zaprojektowany tak, aby był szybszy, bardziej niezawodny i mniej ulotny niż inne kryptowaluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here