Funkcjonowanie zcash

Ekosystem Zcash
Można kupić ZEC z giełd i rynków online za pomocą innej kryptowaluty lub waluty zwykłej (w zależności od tego, z której wymiany korzystasz). Istnieją również listy utrzymywane przez społeczność, takie jak strona społeczności Zcash. Możesz także znaleźć osobę, która kupi Zcasha osobiście na spotkaniach lub zaoferuje usługi / produkty do zapłaty w Zcash.
Istnieje wiele portfeli firm trzecich do przechowywania i wysyłania ZEC, oprócz oficjalnie obsługiwanego klienta podstawowego, zcashd. Możesz także przeglądać opcje na alternatywnych listach, takich jak strona społeczności Zcash. Obecnie wiele z tych opcji firm trzecich ma ograniczenia w zakresie obsługi Zcash; w szczególności wspieranie ekranowanych adresów.

Adresy rozpoczynające się od „t” zachowują się podobnie do Bitcoin, ujawniając adresy i salda na blockchain i nazywamy je „przezroczystymi adresami”. Adresy rozpoczynające się od „z” obejmują rozszerzenia prywatności zapewniane przez dowody zerowej wiedzy i określamy je jako „adresy ekranowane”. Możliwe jest wysyłanie ZEC między tymi dwoma typami adresów.
Ulepszenie sieci wprowadza nowy ekranowany adres w celu zwiększenia wydajności i funkcjonalności. Starsze ekranowane adresy zaczynają się od „zc”, a nowe ekranowane adresy sadzonek zaczynają się od „zs”.
Zauważ, że możliwe jest łączenie dowolnych transakcji za pomocą przezroczystych adresów – np. transakcja z wieloma podpisami – między prywatnymi wydatkami Zcash. Na przykład, wykonaj prywatne ZCash dla siebie, a następnie wykonaj globalnie przejrzystą transakcję z wieloma podpisami, a następnie nowy posiadacz funduszy (prawdopodobnie Ty lub ewentualnie ktoś inny) wyda swoje prywatne ZCash.
Przed wdrożeniem takiej strategii należy wziąć pod uwagę zalecenia dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Z tej techniki można zachować pewne korzyści dla prywatności. Ostrzegam przed założeniem, że daje to ogólną prywatność dla jakiegokolwiek zastosowania, więc jest to obszar do przyszłych badań.
Zcash jest kodem rozwidlenia protokołu bitcoin i utrzymuje własny token blokowania i waluty. Zcash opiera się na istniejącej pracy zespołu głównego Bitcoin, aby umożliwić zachowanie prywatności danych transakcji przy użyciu dowodów zerowej wiedzy. Obejmuje to również zmiany w bitcoinie, które nie mają wpływu na prywatność, w tym algorytm sprawdzania pracy.
Dlaczego kurs zcash spadł tak bardzo po uruchomieniu?
Nikt nie wie, dlaczego kupujący i sprzedający wybierają ceny, które obecnie funkcjonują. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że dostawa Zcasha natychmiast po uruchomieniu była ograniczona. Na przykład 29 października (dzień po utworzeniu blockchainu) było 450 monet, a 31 października 1950. Jedną rzeczą, której możemy być pewni, jest to, że nie miało to nic wspólnego z Nagrodą Założycieli. Monety Founders ‚Reward są dystrybuowane przyrostowo w ciągu pierwszych czterech lat blockchain i żadne z nich nie zostały przesunięte do 21 grudnia.
Fundacja Zcash oficjalnie wspiera niezależne zjazdy Zcash na całym świecie, aby ułatwić członkom społeczności spotykanie się i wspólne uczenie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here