Jaki portfel Litecoin?

Litecoin to pierwszy na świecie altcoin i podobnie jak Bitcoin, jest to również cyfrowa waluta P2P typu open-source.
Ale w odróżnieniu od burzliwych skoków w innych krypto-walutach, Litecoin pozostaje konsekwentnie na liście 5 najważniejszych walut według kapitalizacji rynkowej. Okazał się także stosunkowo bezpiecznym zakładem w porównaniu do swoich rówieśników.
Właśnie dlatego Litecoin stał się cenniejszy w ostatnich dniach. Wielu inwestorów poszukuje obecnie sposobów bezpiecznego przechowywania Litecoinów.
Zatem jaki Litecoin – portfel wybrać?

Ledger Nano S jest najpopularniejszym dostępnym portfelem sprzętowym i obsługuje Litecoin.
Jeśli masz dużo Litecoinów, jest to najbezpieczniejszy i najsolidniejszy sposób ich przechowywania. Pozwala nie tylko kontrolować klucze prywatne, ale także kontrolować je w środowisku offline.

Wyposażony jest w wbudowany ekran OLED, zapasowy klucz początkowy i funkcję kodu PIN. W ten sposób możesz odzyskać środki na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z twoim urządzeniem sprzętowym.

Exodus to jeden z moich ulubionych darmowych portfeli.
Jest to portfel przenośny z wieloma walutami, który obsługuje 8 kryptowalut (w tym Litecoin).
Ma bardzo interaktywny interfejs użytkownika i jest wspierany przez aktywny zespół programistów prowadzony przez JP Richardsona i Daniela Castagnoli.
Co najważniejsze, podoba mi się, że łatwość użytkowania Exodusa nie jest zagrożona brakiem bezpieczeństwa. Zapewnia także swoim użytkownikom system odzyskiwania za pomocą jednego kliknięcia, aby przywrócić portfel za pomocą 12-zwrotowej frazy odzyskiwania.

Ma nawet wbudowany konwerter ShapeShift dla miłośników wielu kryptowalut. Możesz użyć tej funkcji, aby wymienić dowolną ze swoich walut na inną.
Exodus jest dostępny na komputerach Mac, Linux i Windows.
Mają także wielu partnerów wymiany (nie tylko ShapeShift), co oznacza, że ​​możemy zaoferować więcej wymiennych aktywów. Pozyskiwanie kryptowalut od różnych partnerów sprawiło, że wymiana w Exodus jest szybsza i bardziej niezawodna.
Nie wymagają też osobistego adresu e-mail – jest to opcja dla tych, którzy chcą otrzymać link do kopii zapasowej wiadomości e-mail. Można użyć dowolnego adresu e-mail – lub w ogóle żadnego. E-mail jest używany tylko raz, aby wysłać link zapasowy. Prywatność jest bardzo ważna dla Exodus i nie przechowują żadnych danych osobowych klienta – nawet adresu e-mail.
Użytkownicy Exodus mogą również wysyłać fundusze i otrzymywać środki z inteligentnych kontraktów.

LoafWallet jest pierwszym mobilnym portfelem przeznaczonym tylko dla iOS dla Litecoin. Nie jest dostępny na urządzenia z Androidem.
Został opracowany przez Charliego Lee, twórcę LTC.
Stowarzyszenie Litecoin, namiętna grupa wolontariuszy, którzy chcą promować LTC, opiekuje się serwisem LoafWallet.
LoafWallet to portfel HD z otwartym kodem źródłowym, który pozwala na przywrócenie funduszy za pomocą 12 słownego klucza zapasowego.
Posiada również wbudowaną funkcję, która pozwala użytkownikom na zakup LTC za pośrednictwem Coinbase i przechowywanie ich w portfelu Loaf.

Electrum-LTC to lekki portfel litecoinowy, który nie wymaga pobierania całego bloku lub czekania na synchronizację.
Jest to dynamiczny portfel zapewniający swoim użytkownikom łatwość obsługi i bezpieczeństwo za pomocą 12-bitowego klucza bezpieczeństwa. Jest obsługiwany przez SegWit i zapewnia dodatkową funkcję „zamrożenia” adresu (co oznacza, że ​​nie można już wysyłać środków z tego adresu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here