Jak korzystnie przeprowadzić sprawę o rozwód

Każda sprawa o rozwód może być przeprowadzona szybko jeśli zdecydujemy się na rozwód bez orzekania o winie. Nie zawsze jednak jest to korzystne, nie zawsze też sprawiedliwe. W tym tekście dowiesz się, kiedy warto rozwieść się bez orzekania o winie, a kiedy opłaca się powalczyć o rozwód z winy jednego z małżonków.

Rozwód bez orzekania o winie

Zacznijmy od tego, że nie każda sprawa o rozwód musi przypominać wojnę. Alternatywą dla sądowej batalii o dzieci i majątek jest ugoda rozwodowa. Jak sam nazwa wskazuje małżonkowie rozstają się w zgodzie na tyle, na ile jest to możliwe. Przynajmniej jeśli chodzi zasadnicze kwestie takie jak opieka nad dzieckiem po rozwodzie oraz podział majątku. W takiej sytuacji wszystkie szczegóły dogadywane są wcześniej, poza salą sądową, a chcąc się formalnie rozstać współmałżonkowie składają w sądzie wniosek o rozwód bez orzekania o winie.  W niektórych sytuacjach jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale wymaga od współmałżonków chęci pójścia na kompromis, uczciwości i konsekwencji.

Czy rozstając się bez orzekania o winie można zrezygnować z usług prawnika? Zasadniczo nie jest to polecane. Adwokat czy radca prawny zatrudniony w celu reprezentowania naszych interesów na rozprawie rozwodowej może negocjować w naszym imieniu. Jako specjalista od prawa rodzinnego i opiekuńczego podsunie także korzystne rozwiązania kwestii spornych. Dobry adwokat od spraw rozwodowych przygotuje umowę, która nie tylko skróci czas całego postępowania i zapewni szybki rozwód, ale również będzie podstawą dla trwałych i dojrzałych relacji pomiędzy byłymi małżonkami. Ma to znaczenie szczególnie w sytuacji, kiedy są dzieci. Dobrze przygotowane przez prawników porozumienie to duża szansa, że rozwód dostaniecie już na pierwszej rozprawie w sądzie.

Rozwód z orzekaniem o winie

Dogadanie się w najważniejszych kwestiach i szybko rozwód to marzenie wiele, ale czasami nie jest korzystne dla jednej ze stron. Jest wiele przypadków, kiedy wyłączną winę za rozpad małżeństwa ponosi jeden z małżonków. Z różnych przyczyn – z powodu zdrady, alkoholizmu, agresji domowej itd. Wówczas zupełnie zrozumiałe jest, że jednak ze stron wnioskuje o rozwód z winy strony przeciwnej i ma do tego prawo. Osoba, która przegra taką sprawą zobowiązana jest np. do płacenia alimentów na byłego małżonka oraz ponosi koszty sądowe. Ponadto podczas takiej rozprawy można dodatkowo wnioskować o ustalenie alimentów oraz podział majątku. Z tego powodu warto jest wynająć pełnomocnika specjalizującego się w prawie cywilnym, rodzinnym oraz opiekuńczym.

Adwokat Wrocław ze specjalnością rozwód, alimenty, podział majątku

Szukasz adwokata od rozwodów we Wrocławiu? Wpisz w Google adwokat wrocław i znajdź Kancelarię Klisz i Wspólny. Pracują tu specjaliści od prawa rodzinnego, którzy wywalczą w Twoim imieniu korzystny rozwód z orzekaniem o winie. Pamiętaj, że nie chodzi tu tylko o kwestię satysfakcji czy poczucia sprawiedliwości. To także kwestia alimentów, czyli środków do życia dla Twoich dzieci i dla Ciebie. Warto zatem podejść do sprawy z myślą o innych.

Sprawdź więcej tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here