Trzy rzeczy, które warto zrobić przed wykupieniem ubezpieczenia

Decydując się na zakup ubezpieczenia, należy wybrać świadczenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jaką polisę wybrać, by zapewnić sobie bezpieczną przyszłość? Oto trzy zasady, którymi warto kierować się, wybierając konkretne świadczenie.

Zakres ubezpieczenia

Na rynku dostępnych jest wiele ofert firm ubezpieczeniowych. Wybór odpowiedniej nie jest prosty. Jeśli nie wiesz, którą polisę wybrać lub jaki zakres powinno obejmować konkretne ubezpieczenie, skontaktuj się z konsultantem, wypełniając formularz na stronie CUK.pl. W przypadku polis obowiązkowych, wiele osób kieruje się kryterium cenowym. Należy jednak pamiętać, iż nie każda tania oferta generuje korzystne profity. Zwróć uwagę, co lub kogo chcesz ubezpieczyć, która opcja będzie najbardziej przydatna dla Ciebie. Polisa to inwestycja w bezpieczną przyszłość, a nie bezsensowne, comiesięczne wydawanie pieniędzy

Ogólne warunki ubezpieczenia

Zakres świadczenia zawarty jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Wiele firm ma w swojej ofercie polisy o wąsko sformułowanych obszarach ochrony lub tzw. opcje all risk, obejmujące wszelkie sfery ryzyka. Należy pamiętać, że lepsza jakość ubezpieczenia, wiąże się z wyższą ceną comiesięcznego zobowiązania finansowego. Warto zatem szczegółowo zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które uchronią nas przed zakupem niekorzystnej polisy i problemami w przyszłości. Nie zawsze również jest tak, iż firma ponosi wszelkie koszty napraw pojazdu mechanicznego. Nierzadko ubezpieczony może zobowiązać się do pokrycia części jej kosztów.

Wyłączenie ubezpieczenia

Istotną kwestią, którą należy rozważyć przed podpisaniem umowy, jest wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Często zakup polisy nie oznacza, iż ubezpieczony podmiot może czuć się całkowicie bezpieczny w konkretnym obszarze życia. Są ściśle określone sytuacje, w których firma, oferująca polisę, ma prawo do tzw. wyłączenia swojej odpowiedzialności. Ich spis zawarty jest zazwyczaj w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Wykupując ubezpieczenie, warto przede wszystkim zastanowić się, co dana polisa powinna obejmować. W przypadku polis majątkowych to kluczowe pytanie. Obowiązkowe świadczenia od odpowiedzialności cywilnej nie muszą mieć szerokiego zakresu, chyba, że wykupuje je właściciel mieszkania, które chce je wynająć. Przed zakupem ubezpieczenia AC warto wziąć pod uwagę, jakie auto ubezpieczamy. Posiadając mniej wartościowy samochód, nie trzeba decydować się na drogie Autocasco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here