Kopanie litecoin

Jednym ze sposobów na zarabianie przez internet jest inwestycja w kryptowaluty. Jedną z najnowszych kryptowalut jest tzw. bitcoin.
Bitcoin – przelicznik
Bitcoin jest to waluta jak każda inna tyle, że internetowa. Kurs tej waluty ulega zmianie. Dzięki przelicznikowi można sprawdzić ile bitcoin wart jest złotówek, dolarów czy euro. Zatem jak widać jest to taka sama waluta jak wszystkie inne.
Aktualnie za 1 BTC należy dać 14607 złotych.
W wyszukiwarce internetowej można bez problemu znaleźć kalkulator, któy przelicza kryptowaluty na rzeczywiste waluty. Dzięki takim rozwiązaniom można bez problemu sprawdzić ile aktualnie wynosi kurs bitcoina.
Zaletą operowania tą walutą jest to, że nie jest ona zależna od banków czy rządu danego kraju. Działa ona ponad wszystkimi instytucjami, ponieważ istnieje w internecie. Zatem można dzięki temu ominąć wszelkie prowizje związane z bankowością itp. Bitcoin jest tworzony przez jej użytkowników. Nie istnieje jednak osoba, która kontrolowałaby wszystko co dzieje się z walutą. Z tego powodu, że nie ma osoby, która by czerpała bezpośrednio zyski z korzystania z bitcoina, jest ona bardzo opłacalna dla jej użytkowników.
Wejście w internet bitcoina było dużym przełomem, ponieważ dotąd nie było tak przełomowej technologii jak bitcoin.

Po co właściwie powstała nowa kryptowaluta bitcoin?

Od początku pojawienia się pieniądza, posiadał on swoje wady, ponieważ posiadanie pieniędzy wiązało za sobą możliwość ich utraty. W każdej chwili mogło dojść do kradzieży i wówczas zostawaliśmy bez pieniędzy. I tutaj na rozwiązanie tego problemu weszły transakcje internetowe. Rozwiązywały one problem możliwości kradzieży ale i te nie były bez wad. Transakcje internetowe niestety nie zawsze są błyskawiczne. Na niektóre przelewy niekiedy trzeba czekać kilka dni co jest istotną wadą.
Dodatkowo korzystanie z bankowości daje możliwość inwigilowania państwa w to co robimy z naszymi pieniędzmi. A dodatkowo nigdy nie wiadomo kiedy bank, któremu powierzamy nasze oszczędności zbankrutuje. Tym samym my stracimy wszystkie nasze oszczędności.
Dlatego w celu zniwelowania tych wad powstała kryptowaluta bitcoin, która ma za zadanie bycia lepszą od poprzednich systemów płatniczych. Największą zaletą jest to, że transakcje odbywają się bez żadnych pośredników i są błyskawiczne. Także nie ma możliwości sprawdzenia kto i komu wykonuje jakie przelewy. Zatem nie ma mowy o nawet najmniejszej inwigilacji. Wszystko odbywa się anonimowo. Inną zaletą jest także to, że bitcoina nie da się podrobić czy dodrukować, ponieważ działa tylko na płaszczyźnie internetowej.
W internecie można znaleźć wiele poradników, dzięki którym można szybko odnaleźć się w świecie kryptowalut. Z początku świat kryptowalut może wydawać się skomplikowany. Jednak wcale taki nie jest. A co najważniejszy jest dużo bezpieczniejszy, ponieważ jest anonimowy i odbywa się bez udziału pośredników, które mogą teoretycznie przejąć nasze pieniądze. W przypadku bitcoina nie ma takiej możliwości. Dlatego tak dużo osób korzysta z bitcoina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here