Pożyczka w 10 minut, czyli jak era fintech zmienia dotychczasowe zasady gry

0
2764

Na przestrzeni ostatniej dekady nowe technologie całkowicie odmieniły rynek finansowy oraz oferowane na nim produkty. Tych zmian doświadczyły także usługi pożyczkowe i kredytowe.

Odmieniony rynek finansowy to wypadkowa zmian, które zaszły w oczekiwaniach klientów. Większość dziedzin codziennego życia została zautomatyzowana – to, co dotychczas kojarzyło się z długim oczekiwaniem, aktualnie jest realizowane błyskawicznie – nawet te procesy, wymagające dotychczas podwójnego sprawdzenia: ludzkiego i technologicznego. Mowa o sektorze finansowym, który w ostatnich latach przeszedł prawdziwą rewolucję, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych systemów algorytmicznych oraz AI (sztuczna inteligencja). 

Proces online przyspiesza i zyskuje popularność

Główną przyczyną stojącą za rosnącą popularnością rozwiązań online w sektorze finansowym jest szybkość dokonania transakcji oraz bezpieczeństwo. Udając się do tradycyjnie rozumianej instytucji, należy nie tylko przygotować dużą ilość dokumentów, ale także musimy się liczyć się ze żmudną procedurą weryfikacji wniosku. W przypadku wybrania instytucji pożyczkowej online mamy pewność, że zostanie nam przydzielona szybka pożyczka w 10 minut bez zbędnych formalności. Jest to możliwe ponieważ fintechy udzielające finansowania, jak działający od 2015 roku Supergrosz.pl, z portfolio Aiqlabs, cały czas udoskonala swoje mechanizmy analizy danych podanych przez klienta. Zazwyczaj są to podstawowe informacje na temat pożyczkodawcy, a sama weryfikacja, korzystająca z rozbudowanych metod statystycznych i sztucznej inteligencji trwa kilka minut. Po jej zakończeniu środki finansowe zostaną przelane na nasze konto albo udostępnione w innej formie – np. w wybranym oddziale poczty polskiej. Kolejnym atutem pożyczek online jest brak konieczności stresującego dla części osób kontaktu z przedstawicielem banku lub pracownikiem instytucji finansowej z sektora pozabankowego. Dokonując wszystkich formalności online możemy zrobić to w domu. 

Czy pożyczka online jest bezpieczna?

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy firma pożyczkowa, z której usług chcielibyśmy skorzystać jest wiarygodna nie musimy się obawiać. Działania każdego przedsiębiorstwa działającego w sektorze pozabankowym jest nadzorowane przez Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumenta (UOKiK). Dzięki temu bezpieczeństwo zaciągnięcia pożyczki online jest zagwarantowane przez instytucję państwową.
Jeżeli jesteśmy zatroskani o dane, które dostarczymy instytucji pożyczkowej nie musimy się obawiać. Renomowane firmy, w których ofercie znajduje się szybka pożyczka, jak www.supergrosz.pl dokładają wszelkich starać w celu efektywnej ochrony naszych danych osobowych. W przypadku dobrze zabezpieczonego systemu bazy danych włamanie się i kradzież danych osobowych jest niemożliwe.
Oprócz ciągle udoskonalania zaplecza technologicznego mającego na calu ochronę klientów przez instytucje finansowe możemy nad naszym bezpieczeństwem czuwają zarówno przepisy krajowe, jak i europejskie. Dzięki wejściu do polskiego systemu prawnego RODO mamy pewność, że nasze dane osobowe są chronione przez prawo w najlepszy możliwy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here