Jak stosować Trailing Stop

Zasady korzystania z Trailing Stop

Stop kroczący czyli tzw. zlecenie Trailing Stop to doskonałe narzędzie w rękach początkującego inwestora. Świetnie spisuje się zwłaszcza w przypadku aktywnych pozycji, które przynoszą zyski. Stanowi jednocześnie modyfikację popularnego zlecenia stop-loss. Co jeszcze warto wiedzieć o tym narzędziu?

Stop kroczący powoduje zamykanie pozycji w sytuacji, kiedy występuje niekorzystna zmiana rynkowa, przy czym pozwala zachować część już osiągniętego zysku.

Wielu początkujących inwestorów skupia się przede wszystkim na wyznaczaniu możliwie najlepszych miejsc otwierania pozycji. Natomiast zupełnie nie przykładają uwagi do jej zamykania. Nie wszyscy pamiętają, że czerpania zysków na giełdzie wymaga skupienia uwagi głównie na wyznaczeniu właściwego miejsca zamknięcia pozycji. Dzięki temu ruchowi, w razie otwarcia danej pozycji w nieodpowiednim miejscu zawsze można się uchronić przed stratami. Z kolei jeśli dana pozycja zostanie otwarta w taki sposób, że zacznie zarabiać, to wówczas jej odpowiednie doprowadzi do zaksięgowania wygenerowanego zysku przed odwróceniem trendu.

Warto przy tym pamiętać, że nawet jeśli jako inwestor zdołasz otworzyć pozycję w momencie, po którym trend zacznie podążać w oczekiwaną stronę, to należy mieć jeszcze wiedzę, kiedy kurs się odwróci. Jeśli nie wyjdziesz z rynku w odpowiednim momencie, możesz szybko stracić cały wypracowany zysk. Nawet jeśli nie potrafisz znajdować idealnych miejsc do otwierania pozycji, nadal możesz zarabiać! Musisz tylko wiedzieć jak przez zamykanie pozycji ucinać straty, kiedy są stosunkowo nieduże. W ten sposób chronisz  także  wypracowane już zyski. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, sprawdź Bank Saxo broker, który zapewnia dostęp m.in. do 300 kontraktów futures na indeksy, metale, energię, produkty rolnicze, stopy i Forex z niemal 23 giełd na całym świecie.

Trailing Stop jako zlecenie obronne Stop Loss

Poziom Trailing Stop samoczynnie przesuwa się wraz ze zmianą kursu w pożądanym przez inwestora kierunku. Jeśli kurs porusza w niepożądanym kierunku, wówczas poziom ustawienia zlecenia Stop Loss się nie zmieni.

Takie narzędzie gwarantuje zatem ograniczenie strat i ochronę wypracowanych zysków.  Decydując się na wykorzystanie tego narzędzia w czasie inwestowania, trzeba koniecznie pamiętać o tym, że najważniejszą rolę w tym przypadku odgrywa statystyka. Z tego powodu, zanim ustalisz odpowiednią odległość Trailing Stopa od danego kursu, musisz koniecznie  przeprowadzić testy na historycznych danych posługując się zróżnicowanymi wartościami odległości z zastosowaniem tego narzędzia. Najlepiej zatem wykonać testy dla każdej z możliwych w danym zakresie wartości, a potem przyjąć taką wartość, która wypadła najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here