Tworzenie własnej kryptowaluty

Bitcoin, często określany jako kryptowaluta, wirtualna waluta lub cyfrowa waluta, jest rodzajem pieniędzy, które są całkowicie wirtualne. Wielu z nas słyszało o tym terminie, jednak nie do końca go rozumiemy. Jeśli więc zastanawia nas Bitcoin – jak działa w praktyce i na jakich zasadach się opiera, możemy się tego bez problemu dowiedzieć.
Aby zrozumieć, jak działa Bitcoin, trzeba wiedzieć, dlaczego został stworzony. Bitcoin został wymyślony, aby usunąć jeden rodzaj pośrednika – banki. Jeśli chcemy przelać pieniądze ze swojego kraju do swojego przyjaciela w Wielkiej Brytanii, pieniądze muszą przejść przez bank w naszym kraju. Biorą opłatę za przetwarzanie. Kiedy pieniądze dotrą do banku w Wielkiej Brytanii, bank naszego przyjaciela również pobierze opłatę. Nie chodzi tylko o opłaty, ale też o dane, które przechowują. Banki przechowują wiele prywatnych danych o swoich klientach. Wiele banków zostało zhakowanych w ciągu ostatnich 10 lat, co jest bardzo niebezpieczne dla osób korzystających z ich usług. Ponadto banki mogą zamrażać/blokować konta osób, kiedy tylko zechcą. Mają zbyt dużą kontrolę nad ludźmi, którzy korzystają z banków i przez to nadużywają swojej władzy. Odegrały one też dużą rolę w kryzysie finansowym w 2008 roku. Bitcoin stworzono w 2009 roku, tuż po tym kryzysie. Wielu uważa, że ​​kryzys był jednym z powodów stworzenia Bitcoina. Rozwiązaniem było zbudowanie systemu, który nie ma jednego organu (takiego, jak bank). Pojedynczy organ nie powinien mieć prawa kontrolowania ludzi. Banki i rządy kontrolowały waluty, więc trzeba było stworzyć nową walutę. Bitcoin jest tutaj rozwiązaniem: nie ma jednego autorytetu. Oznacza to, że nie ma banków, nie ma PayPal, żadnego rządu, który mógłby powiedzieć bankowi, by zamroził nasze aktywa.
Aby zrozumieć, w jaki sposób działa Bitcoin, niezbędne jest zrozumienie zdecentralizowanej sieci. W zdecentralizowanej sieci dane są wszędzie. Jeśli ktoś użyje zdecentralizowanej sieci, nadal będzie można zobaczyć dane, ponieważ są one wszędzie, a nie tylko w jednym miejscu. Bitcoin wykorzystuje kryptografię do konwersji danych transakcji. Bitcoin robi to za pomocą blockchain (twórca Bitcoina wynalazł technologię blockchain). Dlatego właśnie nazywa się go kryptowalutą.
Istotna jest tu koncepcja popytu i podaży: kiedy coś jest ograniczone, ma większą wartość. Im więcej osób tego chce, tym bardziej cena będzie wzrastać. Bitcoin używa tej samej koncepcji. Podaż Bitcoina jest ograniczona. Bitcoin jest produkowany ze stałą stawką, która zmniejsza się z czasem – zmniejsza się o połowę co cztery lata. Bitcoin ma limit 21 milionów monet; gdy pojawi się 21 milionów Bitcoinów, nie bedzie można już tworzyć Bitcoinów. Ile Bitcoinów istnieje na dzień dzisiejszy? Otóż ​​dotychczas powstało około 17 milionów Bitcoinów. Podczas tworzenia portfela Bitcoin (do przechowywania Bitcoinów), otrzymujemy klucz publiczny i klucz prywatny. Klucze publiczne i klucze prywatne to zbiór długich cyfr i liter; są jak nasza nazwa użytkownika i hasło. Oba klucze są bardzo ważne, aby w pełni zrozumieć, jak działa Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here