Kryptomania

Historia bitcoinów była co najmniej turbulentna, a teraz jesteśmy w jednym z najbardziej burzliwych okresów w jej historii, ponieważ cały 2018 rok spadł już od wartości szczytowej wynoszącej prawie 20 000 Dolarów. w grudniu 2017 r.

Ale coś tak niepewnego, jak Bitcoin (i ogólnie kryptowaluta) nigdy nie będzie gładką żeglugą. Wielu próbowało przedtem kryptograficznej waluty cyfrowej i nie byli w stanie w pełni wykorzystać jej potencjału. Odkąd Bitcoin stał się rzeczywistością prawie dziesięć lat temu, odnotowano kilka wysokich poziomów i kilka niskich poziomów. Dla niektórych właścicieli Bitcoin jest to część życia.

Ale w jaki sposób dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj z Bitcoinem? Jak to się zaczęło, jakie były jego przodkowie i jakie były niespodziewane zwroty w bitcoinowej podróży? Przejdźmy przez oś czasu i się przekonajmy.

W 1998 roku nastąpiło nagłe pojawienie się dwóch pomysłów kryptowalut. Pod koniec 1998 roku Wei Dai opublikował esej opisujący jego pomysł na „b-money”, krypto-walutę, której wymiana przypominała bardzo obecny blockchain w Bitcoin. System proof-of-work tworzy walutę, rozwiązując obliczenia matematyczne, a przekaz pieniężny jest transmitowany do sieci.

W tym samym roku Nick Szabo przedstawił podobną propozycję „Bit Gold”. Argumentacja Szabo o alternatywnej walucie polegała na stworzeniu czegoś, co nie wymagało od strony trzeciej, takiej jak bank centralny, tworzenia lub zarządzania nią. Rozwiązanie proof-of-work daje ci bity, a ostatni bit łańcucha służy do utworzenia ciągu następnej transakcji, podobnie jak blockchain Bitcoina.
Jednak żadna z tych propozycji nie została zrealizowana.
Ci poprzednicy próbowali i nie zdali egzaminu przez dwie dekady wcześniej. Następnie w 2008 roku przyszedł Bitcoin. W sierpniu tego roku zarejestrowano Bitcoin.org. Dwa miesiące później opublikowano oficjalny dokument: „Bitcoin: Peer-to-Peer Electronic Cash System”. Idea białej księgi miała podobne ambicje do wspomnianych wcześniej dokumentów: bezpieczne podpisy cyfrowe, niewymagające użycia strony trzeciej, dowód pracy i łączenie transakcji w celu utworzenia łańcucha.
Satoshi Nakamoto, nieznana osoba lub grupa ludzi, napisała artykuł.
Zaledwie kilka dni po 2009 r. Wydobyto pierwszy blok Bitcoinów, znany jako Blok Genesis. Do 9 stycznia została wydana pierwsza iteracja oprogramowania Bitcoin, a 12 stycznia doszło do pierwszej bitcoinowej transakcji, kiedy Nakamoto wysłał 10 bitcoinów ((BTC)) do notowanego programisty i programisty Hal Finney.
Pod koniec roku, w październiku, New Liberty Standard publikuje pierwszy kurs wymiany Bitcoin w historii młodej kryptowaluty, uważając 1 USD za wart 1,309,03 BTC. Nakamoto wydało drugą wersję oprogramowania w grudniuRok 2018 był ciężkim rokiem dla użytkowników Bitcoin, szczególnie tych, którzy utrzymywali przy założeniu, że cena będzie rosła. Wielu sprzedawało bitcoiny, kiedy tylko było to możliwe, a cena stale spadała przez cały rok. W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi 6 542,78 USD, co stanowi spadek o 67%. Zatem ile jest bitcoinów i od czego zależy jego cena. Przede wszystkim od szybkości w jakiej obecnie zostaje wydobywany a także że względu rosnącej popularności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here