Niech Twoje pieniądze pracują dla Ciebie

Handel kryptowalutami to obecnie kolejna droga do zarabiania dużych pieniędzy. Jest to ogromny rynek międzynarodowy generujący obroty sięgające miliardy dolarów. Kryptowaluty są nowoczesnymi walutami wirtualnymi, których najważniejsze cechy różnią się zdecydowanie od tradycyjnych walut. Podstawową różnicą jest to, że w odróżnieniu o typowych walut, nie są one emitowane przez konkretne instytucje finansowe. Nie są emitowane przez Narodowy Bank Polski czy też Europejski Bank Centralny. Z każdym kolejnym rokiem kryptowalut przybywa. Na chwilę obecną do najbardziej rozpoznawanych należy zaliczyć na przykład BitCoin.
Zarabianie na kryptowalutach może przybrać dwie formy. Pierwszym sposobem osiągania profitów jest tak zwane kopanie kryptowalut. Zadaniem specjalistów z tej dziedziny jest rozwiązywanie algorytmów dającego możliwość emisji nowej jednostki. Następnie ich zarobek przejawia się w odpłatnym udostępnianiu mocy obliczeniowej lub jej sprzedaży osobom zainteresowanym. Te osoby dokonują zakupu aby nowe jednostki z sukcesem wprowadzić do obiegu.
Handel Bitcoinami to kolejny sposób na wysokie zyski. W tym przypadku handel opiera się na bardzo zbliżonych zasadach, jaki mam w przypadku handlowania walutami. Tutaj zysk kryje się przede wszystkim w różnicy kursów. Ich wahanie się ma miejsce niemal codziennie i dlatego jest to ogromne pole do zarobków. Rynek bitcoinów obecnie charakteryzuje się ogromną zmiennością.
Osoby handlujące walutami można podzielić na dwa typy. Pierwszy rodzaj graczy stawia przede wszystkim na długoterminowe inwestycje, które poparte są wieloma trafnymi analizami. Tutaj liczy się przede wszystkim cierpliwość oraz umiejętność przewidywania trendów w dłuższej perspektywie. Gracze krótkoterminowi mają zdecydowanie inną filozofię inwestowania. Oni szukają różnic wahań kursów każdego dnia. To sposób na szybkie pomnażanie środków, ale jednocześnie ryzyko jest tutaj znacznie wyższe. Taki styl inwestowania rekomendowany jest dla osób odważnych, które nie zrażają się pierwszymi niepowodzeniami.
W przypadku kryptowalut warto jest sprawdzić, jak są one traktowane przez polskie prawo. Dochody z jej sprzedaży są traktowane jako zysk kapitałowe, co oznacza, że niezbędne jest ich opodatkowanie podatkiem dochodowym w wysokości 19%. Obrót kryptowalutami w celach osiągnięcia dochodu jest traktowany również jako działalność dochodowa., dlatego konieczne jest udanie się do urzędów w celu dokonania działalności gospodarczej. Konieczne jest więc zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej i opłacanie wszystkich składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wielu handlarzy z Polski nie chce podejmować takich zobowiązań, dlatego bardzo częstym ich wyborem jest rejestrowanie swojej działalności na terenie Wielkiej Brytanii. Tam obciążenia podatkowe są znacznie mniej rygorystyczne. Na wyspach handel kryptowalutami nie jest objęty podwójnemu opodatkowaniu VAT. Prowadzenie takiej działalności jest znacznie łatwiejsze, należy spełnić dużo mniej formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here