Czym jest i jakie ma zalety wirtualne biuro

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na tak zwane rozpoczęcie wykonywania wolnego zawodu, z pewnością mają na swojej drodze wiele przeszkód. Biurokracja w Polsce jest bezlitosna i zanim można cieszyć się własną działalnością gospodarczą, należy przebrnąć przez skomplikowane procedury formalne. Niemniej jednak, młodzi przedsiębiorcy, by w ogóle mogli zarejestrować własną działalność, muszą posiadać adres dla swojej firmy. Często wynajęcie lokalu wiąże się z ogromnymi kosztami, na które najzwyczajniej przedsiębiorców- szczególnie na początku drogi z własnym biznesem- po prostu nie stać. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem staje się więc usługa wirtualnego biura. Czym ona jest i jakie są jej największe zalety?

Czym jest sama usługa wirtualnego biura?

Czym jest samo wirtualne biuro? Otóż w praktyce, należy przez tą usługę rozumieć po prostu wirtualny adres firmy, pod którym przedsiębiorca będzie prowadził swoją działalność/ Niemniej jednak, zakres usług wirtualnego biura jest tak naprawdę dowolny. To od przedsiębiorcy zależy, czy zdecyduje się on na wariant podstawowy, czy też postawi na usługę z dodatkowymi możliwościami. Czym zatem charakteryzują się oba warianty? Otóż można powiedzieć, że przez wariant podstawowy, przedsiębiorca otrzymuje tylko i wyłącznie prestiżowy adres. Jeśli zaś wybór padnie na rozszerzoną usługę wirtualnego biura, wówczas zostaje ona uzupełniona o odbieranie poczty, a także jej segregowanie oraz obsługę sekretariatu. Co więcej, w wariancie rozszerzonym można również dopasować także inne usługi, w zależności od potrzeb przedsiębiorcy.

Warto zauważyć, że niektóre wirtualne siedziby posiadają w swojej ofercie również usługę tak zwane coworkingu. Dzięki niej możliwe jest również udostępnienie dla przedsiębiorców przestrzeni biurowej i konferencyjnej. Należy podkreślić fakt, że polskie prawo całkowicie zezwala na prowadzenie działalności pod wirtualnym adresem o ile usługa ta jest rozliczana również zgodnie z przepisami, czyli w modelu B2B lub fakturowo. Szukasz wirtualnego biura? Wejdź na stronę Wirtualne Biuro w Warszawie i zapoznaj się z naszą ofertą.

Jakie są największe zalety wirtualnego biura?

Bez wątpienia, wirtualne biuro ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • niskie koszty usługi- okazuje się, że podstawowy pakiet to wydatek nie większy niż około 100 złotych miesięcznie, co oczywiście uzależnione jest od lokalizacji. Niemniej jednak, jest to o wiele niższa kwota, która nie nadweręży budżetu przedsiębiorcy, w takim stopniu jak np. miesięczny czynsz za lokal w niezwykle prestiżowej lokalizacji.
  • możliwość zaliczenia opłaty za usługę do kosztów uzyskania przychodu- jest to możliwe o ile usługa wirtualnego biura rozliczana jest na podstawie modelu B2B.
  • odciążenie od formalności- jak już zostało to wspomniane, większość wirtualnych biur oferuje znacznie szerszy zakres usług niż tylko adres i skrzynka pocztowa. Przedsiębiorca może więc w znacznym stopniu zostać zwolniony z odpowiedzialności za sprawy formalne.
  • prestiż- adres w prestiżowej lokalizacji z pewnością sprawi, że firma będzie wyglądała na godną zaufania i bardziej profesjonalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here