Co dobrze wiedzieć o doradztwie kredytowym

Znalezienie odpowiedniego kredytu, zakup konkretnego produktu finansowego czy ubezpieczenia bądź odpowiednie zainwestowanie pieniędzy jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście konsumenci mogą liczyć w tej materii na wsparcie doradcy kredytowego. Do zakresu świadczonych przez niego usług zalicza się nie tylko pomoc w podjęciu decyzji co do wyboru danego kredytu, ale i przekazywaniu specjalistycznej wiedzy kredytobiorcom. Profesjonalni doradcy nie powinni sugerować zakupu konkretnych produktów w danej instytucji. Na czym dokładniej polega doradztwo kredytowe? Kto powinien się na nie zdecydować? Dlaczego warto korzystać z usług doradców kredytowych? 

Doradztwo kredytowe – na czym to właściwie polega?

Doradztwo kredytowe to nic innego jak usługa, którą świadczą eksperci z wiedzą w zakresie  bankowości i kredytów bankowych. Chodzi m.in. o kredyty:

 • samochodowe,
 • hipoteczne,
 • gotówkowe.

Doradcy udzielają zarówno firmom, jak i osobom prywatnym informacji o najaktualniejszych i najkorzystniejszych ofertach banków, a także fachowych porad, ułatwiających kredytobiorcom wybór najlepszego dla nich produktu kredytowego. Ponadto doradztwo kredytowe może świadczyć pomoc na wszystkich etapach kredytowych, zaczynając od negocjacji warunków kredytu, przez merytoryczne wsparcie (objaśniając niejasne zapisy w treści dokumentów czy przepisy prawa bankowego), aż do finalizacji umowy.

Więcej informacji: Szukasz oferty doradztwa kredytowego? Sprawdź, jaką ofertę ma doradca kredytowy Tomasz Wostal.

Kto powinien skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Do doradcy może zgłosić się każdy. W szczególności na skorzystanie z jego usług powinny zdecydować się osoby, które:

 • chcą wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki kredytu;
 • mają niewielką zdolność kredytową;
 • nie mają czasu na porównanie ofert kredytowych wielu banków;
 • nie posiadają odpowiedniej wiedzy o bankowości i kredytach;
 • mają trudności z załatwieniem formalności czy wypełnianiem dokumentów.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc doradztwa kredytowego?

Na polskim rynku działa znacząca liczba banków. Spore potrafią być także różnice pomiędzy nimi odnośnie oferty kredytowej. Potencjalny kredytobiorca chcąc znaleźć najkorzystniejszą propozycję musi poświęcić na to dużo czasu, a także posiadać  fachową wiedzę. Dlatego skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy kredytowego jest najlepszym rozwiązaniem. To gwarancja szybkiego zapoznania się z ofertami kredytów, które będą dopasowane do oczekiwań klienta i jego bieżącej sytuacji finansowej. To w konsekwencji umożliwi wybór najbardziej optymalnego wariantu. Doradcy mają dostęp do ofert aż kilkudziesięciu banków. Mogą je zestawić oraz porównywać biorąc pod uwagę różne parametry, jak np.

 • całkowity koszt kredytu,
 • okres kredytowania,
 • sposób spłaty kredytu (raty malejące bądź równe),
 • wysokość oprocentowania oraz prowizji.

Doradcy kredytowi w swojej pracy wykorzystują kalkulatory kredytowe, dzięki którym mogą wyliczyć zdolność kredytową wnioskodawcy. Na tej podstawie klient będzie wiedział na jakie propozycje banków może liczyć i w których ma szanse uzyskać kredyt. Gdy konsument zdecyduje się już na konkretną opcję, to doradca w jego imieniu może wynegocjować korzystne warunki z bankiem. Ponadto towarzyszy kredytobiorcy przy podpisywaniu umowy kredytowej, służy wsparciem merytorycznym czy radą. Decydując się na współpracę z doradztwem kredytowym można zaoszczędzić czas i przede wszystkim wybrać najlepszy i najbezpieczniejszy dla siebie produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here