Niech Twoje pieniądze pracują dla Ciebie

Bitcoin to wirtualna waluta utworzona w 2009 roku przez nieznanego nikomu do dzisiaj człowieka, posługującego się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin jest obecnie najgorętszym tematem w świecie amatorskich i profesjonalnych inwestycji w waluty. Poszczególne Bitcoiny są tworzone przez kod komputerowy, a ich całkowita wartość przekracza 185 miliardów funtów. Transakcje dokonywane za pomocą Bitcoina są bez pośredników, więc nie ma żadnych opłat transakcyjnych i nie trzeba podawać przy nich swojego prawdziwego nazwiska. Coraz więcej firm zaczyna akceptować tę walutę, chociaż w niektórych częściach świata została już zakazana. Można skonfigurować witryny wirtualnego portfela, takie jak Blockchain, do przechowywania, śledzenia i wydawania tych cyfrowych pieniędzy. Jesteśmy również w stanie kupić Bitcoin za pośrednictwem giełdy online lub bankomatu Bitcoin.
Bitcoiny nie są drukowane, tak jak normalne banknoty – są produkowane przez ludzi i coraz więcej firm, obsługujących komputery na całym świecie. Kilka rynków nazwanych „giełdami bitcoinowymi” pozwala kupować lub sprzedawać Bitcoiny za pomocą różnych walut. Japoński Gox to największa giełda Bitcoin. Została ona uruchomiona w lipcu 2010 roku, a do 2013 roku obsługiwała aż 70 procent wszystkich transakcji za pomocą Bitcoina. Ludzie mogą również wysyłać Bitcoiny do siebie nawzajem za pomocą aplikacji mobilnych lub ich komputerów w taki sam sposób, w jaki przelewają „normalną” gotówkę cyfrowo.
Jeśli zaś chodzi o jej wartość, może paść pytanie: Bitcoin – ile kosztuje ta kryptowaluta? Otóż wartość Bitcoina gwałtownie się waha, odkąd w ogóle został wprowadzony na rynek i osiągnął rekordowy poziom cen. W 2013 r., kiedy po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej, jego wartość wzrosła o 10000 procent, zanim cena Bitcoina się zatrzymała. We wrześniu 2016 r., Bitcoin był sprzedawany za około 469 funtów. W październiku 2017 r. Bitcoin był sprzedawany za ponad 4000 funtów, zgodnie z trackerami walut, a już w tym roku, średnia cena Bitcoina wynosi 7920 funtów. Jak zatem dobrze widać, na przestrzeni lat, cena Bitcoina bardzo szybko się zmieniała – raz szybując w dół, innym razem sięgając naprawdę niebotycznych kwot za jednego Bitcoina. Warto zatem podkreślić niestabilność tej cyfrowej waluty, której kurs nieustannie się waha. Logicznym więc będzie stwierdzenie, że każdy, kto poważnie myśli o inwestowaniu w Bitcoina – lub też inną kryptowalutę – powinien zachować wyjątkową ostrożność. Jego wartości są niewiarygodnie nieprzewidywalne, dlatego inwestycja w Bitcoina jest naprawdę ryzykowna. Nikt nie wie, co stanie się w przyszłości z Bitcoinem, ponieważ jego status jest w większości krajów na świecie nieuregulowany. To może się jednak zmienić, ponieważ rządy wielu państw są zaniepokojone brakiem kontroli nad nim oraz kwestią jego opodatkowania. Tak więc, największa z zalet Bitcoina – jego anonimowość – może w efekcie końcowym przyczynić się nie do szybkiego rozwoju, lecz do rychłego upadku tej kryptowaluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here