Agencja HR we Wrocławiu, czyli najlepszy partner na trudne czasy

Niska stopa bezrobocia + ciągły wzrost presji płacowej – to gotowy przepis na problemy pracodawców. W szczególnie trudnej sytuacji są przedsiębiorstwa działające w tych branżach, w których od dawna obserwujemy poważny deficyt rąk do pracy: budowlanej, gastronomicznej, logistycznej oraz usługowej. Problemy z uzupełnieniem wakatów coraz częściej motywują pracodawców do skorzystania z pomocy profesjonalnej agencji HR – we Wrocławiu zapotrzebowanie na takie usługi jest dziś rekordowo wysokie. Wyjaśniamy, dlaczego warto nawiązać współpracę z agencją.

Zdiagnozowanie problemów rekrutacyjnych przedsiębiorstwa

To, że pracodawca ma trudności z pozyskiwaniem pracowników, nigdy nie bierze się z przypadku. Kolejna nieudana rekrutacja powinna już być sygnałem alarmowym i skłonić przedsiębiorcę do rozważenia nawiązania współpracy z profesjonalistami z zakresu HR.

Do najczęstszych przyczyn nieskutecznego rekrutowania pracowników zaliczymy: nierealne stawki oferowane kandydatom, zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do proponowanych warunków zatrudnienia, ograniczony zasięg rekrutacji (np. opublikowanie ogłoszenia tylko na jednym portalu) oraz brak akcentowania pozapłacowych korzyści z pracy w danej firmie.

Główny problem zwykle polega na tym, że pracodawca sam nie jest w stanie wytypować przyczyn, dla których tak trudno idzie mu pozyskiwanie nowych pracowników. Tutaj potrzebne jest spojrzenie bez emocji, profesjonalnym okiem, co może zapewnić właśnie agencja HR.

Opracowanie konkretnego planu działania

Po ustaleniu, co blokuje pozyskiwanie nowych pracowników do firmy klienta, agencja HR zaproponuje konkretne działania naprawcze. Mogą one obejmować również kompleksowe zajęcie się procesem rekrutacji, dzięki czemu przedsiębiorca będzie mógł się skupić na prowadzeniu biznesu, oszczędzając mnóstwo czasu i energii.

Zadaniem agencji HR jest jednak nie tyle zwiększenie zatrudnienia w firmie klienta, co podniesienie jakości kadry. Więcej o tym możesz przeczytać w artykule na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Ułatwiony dostęp do pracowników tymczasowych  

Wielu pracodawców wciąż z góry odrzuca możliwość korzystania z pracowników tymczasowych, uważając, że jest to rozwiązania wyłącznie dla przedsiębiorstw działających w branżach charakteryzujących się sezonowością. Nic bardziej mylnego.

Pracownicy tymczasowi mogą być doskonałym rozwiązaniem dla każdej firmy, która pilnie potrzebuje wzmocnić swój zespół, natomiast niekoniecznie chce trwale zwiększać zatrudnienie, na przykład na stanowiskach produkcyjnych.

Agencja HR we Wrocławiu może skompletować dla swojego klienta zespół pracowników tymczasowych, zatrudnić ich, a następnie oddelegować do pracy w zakładzie klienta. Tym samym przedsiębiorca nie musi tworzyć nowych etatów, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia optymalizacji kosztów działalności.

Przewaga nad konkurencją w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu

Rosnące zainteresowanie pracownikami ze Wschodu wśród polskich pracodawców jest naturalną konsekwencją z jednej strony ogromnej fali emigracji do naszego kraju, a z drugiej poważnych trudności z pozyskiwaniem Polaków na takie same stanowiska.

Warto natomiast podkreślić, że wbrew obiegowej opinii zatrudnienie cudzoziemca wcale nie jest takie proste. O pracowników ze Wschodu również trwa ostra konkurencja między firmami, stąd dobrze jest skorzystać ze wsparcia doświadczonego partnera – agencji HR specjalizującej się w zatrudnianiu pracowników m.in. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii czy Gruzji.

Opieka agencji oszczędzi pracodawcy czas i nerwy związane z załatwianiem spraw formalnych, a przede wszystkim zapewni dostęp do pracowników w ich rodzimych krajach (agencja kompleksowo zajmie się rekrutacją, transportem oraz legalizacją pobytu i pracy w Polsce).

Wybierz agencję HR we Wrocławiu rekomendowaną przez pracodawców

Agencja HR to dobry partner w dobie trudnej sytuacji na rynku zatrudnienia, ale tylko pod warunkiem, że gwarantuje bardzo wysoką jakość obsługi. Przy wyborze agencji warto się kierować rekomendacjami jej poprzednich klientów, czyli innych pracodawców.

Na wrocławskim rynku szczególnie dobrą opinią cieszy się agencja HR Crew For You, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here