Zarabianie na kryptowalutach

Bitcoin jak powszechnie wiadomo jest najbardziej znaną i najpopularniejszą kryptowalutą. Z tego też względu, wynika fakt, że bitcoin jest kryptowalutą o największej kapitalizacji, a więc i potencjale do zarobku. Skutkiem tego bitcoin przyciągnął i wciąż przyciąga wiele osób, które chcą przy jego pomocy osiągnąć spore zyski.
Istnieją dwie drogi na osiąganie zysków przy użyciu kryptowalut, jedną z nich jest zakup kryptowaluty, np. bitcoina za prawdziwe pieniądze na jednej z wielu giełd online i spekulowanie na zmiennych kursach kryptowalut. Natomiast drugą metodą, według wielu znacznie bardziej opłacalną, jest samodzielne kopanie waluty. Do tego celu niezbędna jest odpowiednia maszyna, tzw. koparka.
Koparka do bitcoin może być zwykłym, nieużywanym aktualnie komputerem, na którym uruchamiamy odpowiednie oprogramowanie kopiące lub może też być dedykowanym sprzętem o wysokiej wydajności, w którym pracują sprzężone wysoko wydajne karty graficzne na bieżąco przeliczające kolejne elementy łańcucha bloków (blockchain). Sam system blockchain jest oparty na rozproszonej bazie danych, która została zaprogramowana w taki sposób, że jej kolejne bloki są wyliczane co 10 minut, a zawartość każdego kolejnego bloku stanowią dane dotyczące kolejnych transakcji dokonywanych za pomocą kryptowaluty. Szybkość przeliczania blockchaina, przez danego górnika jest zależna od wydajności posiadanej maszyny, dlatego koparka do bitcoin używa wydajnych kart graficznych, które potrafią przeliczać nawet do kilkuset potoków danych jednocześnie.
W przypadku wyboru dedykowanej koparki oczywiście musimy ponieść koszty zakupu urządzenia, jednak równie oczywiste jest, że dedykowana koparka do bitcoin ma nad zwykłym komputerem nie tylko przewagę wydajności, ale również jest ona rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ zawiera wyłącznie elementy, które są niezbędne do optymalnego wykonywania zadania, do którego została stworzona. Ponadto dedykowana koparka posiada wydajny system chłodzenia, który gwarantuje długotrwałą bezawaryjną pracę całej jednostki.
W przypadku, kiedy mamy zamiar jedynie przetestować działanie oprogramowania kopiącego kryptowaluty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić jego działanie na standardowym pececie, jednak należy pogodzić się z tym, że rachunek ekonomiczny, wynikający z nadmiernego zużycia energii elektrycznej przez taką jednostkę, a także bilans wytwarzanego ciepła może być bardzo niekorzystny, w stosunku do dedykowanej koparki.
Przy tej okazji warto wspomnieć, że bitcoin, chociaż najpopularniejszy, to nie jest wcale jedyną kryptowalutą, którą warto kopać, istnieje bowiem kilkaset innych, mniej znanych, ale wcale nie mniej dochodowych kryptowalut, które można kopać za pomocą dedykowanej koparki. Wśród najpopularniejszych warto wymienić chociażby ethereum, dashcoina czy litecoina, których kopanie może być równie opłacalne. Najważniejszą kwestią jest znalezienie odpowiadającej nam niszy, która zapewni nam odpowiednie dochody, a dedykowana koparka w znacznym stopniu ułatwi nam realizację tego zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here