Bitcoin dla przeciętnego człowieka

Poradnik Bitcoin – jak zdobyć?
Jeśli chcesz zebrać jak największą ilość Bitcoin, wydobywanie ich jest jedną z najlepszych opcji. Górnictwo oznacza użycie sprzętu komputerowego do automatycznego wykonywania zestawu operacji matematycznych, co z kolei tworzy nowe bitcoiny.

Jedną rzeczą, którą musisz wiedzieć o wydobyciu bitcoinya przed wejściem do tego interesu, jest to, że trudność rośnie z czasem. Innymi słowy, potrzeba więcej czasu i więcej mocy obliczeniowej, aby wygenerować każdy kolejny Bitcoin. We wczesnych dniach Bitcoina entuzjaści kryptowalut byli w stanie używać jednostek przetwarzania graficznego na zwykłych komputerach do ich wydobywania. Teraz jednak trudność wzrosła tak bardzo, że potrzebna jest znacznie bardziej specjalistyczna aparatura.

Jednym ze sposobów podejścia do wydobywania bitcoinów jest zrobienie tego samemu. Aby to zrobić, musisz zainwestować w górnika bitcoinów. Górnicy Bitcoin to zewnętrzne urządzenia, które zapewniają niezbędną moc obliczeniową do produkcji bitcoinów w dzisiejszym środowisku o wysokim poziomie trudności. Cena górnika Bitcoin będzie się znacznie różnić w zależności od jego zdolności przetwarzania. Mali górnicy USB zaczynają od mniej niż 100 dolarów, podczas gdy więksi, bardziej wydajne urządzenia górnicze mogą cenić się nawet do dziesiątek tysięcy dolarów. Chociaż początkowa inwestycja kupowania górnika bitcoinów może być dość duża, pozwala na produkcję własnego ciągłego strumienia bitcoin.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć wydobywanie się, pamiętaj o utrzymaniu kosztów peryferyjnych. Nie tylko będziesz musiał zapłacić za dowolny sprzęt, z którego skorzystasz, ale także za koszty energii elektrycznej. Jeśli masz dużego „górnika” , który wytwarza znaczną ilość ciepła, możesz również zainstalować system chłodzenia, aby działał prawidłowo. Razem koszty te mogą pochłonąć znaczną część marży zysku w kopalni Bitcoin. Na szczęście, jeśli Bitcoin nadal będzie utrzymywać wartość, te koszty peryferyjne zostaną ostatecznie zrekompensowane.

Jeśli nie chcesz przejść do początkowego kosztu i kłopotów z założeniem własnej, osobistej operacji wydobywania bitcoinów, nadal możesz przystąpić do akcji z tzw. Eksploracją kontraktów. Przy wydobywaniu kontraktów płacisz opłatę w zamian za zatrudnienie w swoim imieniu sprzętu wydobywczego Bitcoin. Ta umowa będzie trwać przez określony czas, a wszystkie Bitcoiny wydobyte w tym czasie na zakupionym sprzęcie zostaną wysłane do portfela Bitcoin. Dwoma najważniejszymi usługami w zakresie wydobycia kontraktów są Genesis Mining i Hashing24. Eksploatacja kontraktów jest łatwym i pasywnym sposobem na zbieranie bitcoinów, choć w dłuższej perspektywie będzie kosztować więcej niż posiadanie własnego sprzętu do wydobywania bitcoinów.

Chociaż wydobycie pozwala na szybsze zarabianie bitcoinów niż jakakolwiek inna metoda, wysoki próg inwestycji oznacza, że ​​nie będzie on odpowiedni dla wszystkich. Jeśli szukasz mniejszej skali, aby zacząć w świecie bitcoin, możesz preferować wykonywanie mikrozadań, które płacą w Bitcoin. Mikropozycje to małe, proste działania, takie jak oglądanie reklamy lub angażowanie się w post w mediach społecznościowych.

Jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia wykonywania mikrozadań płacących w Bitcoin jest CoinWorker, rynek specjalizujący się w takich zadaniach. Zadania CoinWorker są wypłacane w punktach o wartości 0,01 dolara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here