Kryptowaluty – opinie. Wszystko o nich.

Kiedy po raz pierwszy zaczęły pojawiać się na rynku, wzbudzały dużą nieufność. Do dziś, dla wielu osób nie są bezpieczną formą rozliczania transakcji. Większość obaw bierze się jednak przede wszystkim z niewiedzy. Coś co nie jest znane, niemal zawsze budzi strach. To zupełnie naturalne, że boimy się tego, co stanowi dla nas pewną tajemniczość. To zapewne dlatego kryptowaluty – opinie zbierają dosyć różnorodne. Jednak ci, którzy doskonale wgryźli się w zagadnienie, wiedzą, że stanowią one szansę na niezależność i zapewniają pewne bezpieczeństwo swoich środków. Są one bowiem całkowicie nienarażone na inflację czy krach instytucji ekonomicznych.

Czym tak naprawdę są kryptowaluty? To alternatywna forma środka płatniczego, która funkcjonuje jedynie w sposób wirtualny. Kryptowaluta ma zatem charakter umowny. Nie drukuje się jej, ani nie przechowuje w realnym, fizycznym portfelu. Miejscem ich obiegu jest sieć internetowa, a dokładniej rzecz ujmując pewne aplikacje, wirtualne środowiska wymiany, które swoją strukturę opierają na blokach łańcuchów.

W przeciwieństwie do tradycyjnej waluty, nie mają one zwierzchnictwa centralnego, nie podlegają pod żadne kursy banku czy innej instytucji finansowej. Mają charakter całkowicie niezależny od jakiegokolwiek systemu pieniężnego. Tradycyjny pieniądz opiera się na ustaleniach rynków ekonomicznych, prognozach centralnych jednostek bankowych i swoistym zaufaniu ich użytkowników. Kryptowaluty swoją wartość uzyskują na zasadzie całkowitej swobody i praw wolnego rynku. Są one po prostu warte tyle, ile ktoś zechce za nie „zapłacić”.

Zostało powiedziane, że kryptowaluty – opinie mają rozmaite. Z jednej strony można spotkać olbrzymie zainteresowanie nimi i same zachwyty, z drugiej nieufność. Wątpliwości zazwyczaj wyrażają te osoby, które nigdy nie miały z nimi styczności. Tymczasem, ci, którzy zajmują się ich obrotem doceniają zalety wirtualnych środków płatniczy. W przypadku dobrze rozeznanych użytkowników, kryptowaluty – opinie zbierają jedynie pozytywne. Ich posiadacze podkreślają przede wszystkim niezależność waluty oraz brak pośredników. Wszystkie bowiem transakcje z ich udziałem odbywają się bez osób czy stron trzecich. Ich obieg ma charakter dobrowolny i całkowicie wolnorynkowy. Ich anonimowość stwarza dużą niezależność wobec urzędu skarbowego. Transakcje z udziałem kryptowalut nie są nigdzie odnotowywane, a użytkownicy i posiadacze nie muszą się z nich tłumaczyć. Kryptowaluty – opinie pozytywne zbierają także z faktu niezależności wobec żadnego podmiotu nadrzędnego, odgórnego, formalnego. Dzięki temu, nie grozi im inflacja i nie są podatne na jakiekolwiek formy zawirowań na rynkach gospodarczych i ekonomicznych.

To zapewne dlatego stają się coraz bardziej popularne i doceniane. Przekonali się o tym m.in. gracze komputerowi, którzy zauważyli swego czasu brak podaży kart graficznych. Są one bowiem wykorzystywane do tzw. kopania kryptowalut, czyli ich pozyskiwania. To, jak szybko i w jakiej skali sprzedawały się te komponenty komputerowe, tylko potwierdza jak bardzo popularne stają się kryptowaluty – opinie pozytywne o ich funkcjonowaniu, nie mogą zatem dziwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here