Świat krytowalut

Finanse to temat delikatny, a jednocześnie bliski każdemu. Niezależnie od ilości posiadanych pieniędzy, większość ludzi nieustannie szuka sposobów na ich pomnożenie. Od pewnego czasu coraz większym zainteresowaniem wśród dążących do pomnożenia swoich zasobów, cieszą się kryptowaluty.
Na pierwszy rzut oka osobie niezorientowanej wydawać się może, że waluty kryptograficzne to czarna magia i nie da się na nich zarobić. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Ceny kryptowalut wciąż rosną, a w internecie można spotkać wiele instrukcji na temat tego, jak waluty cyfrowe zdobywać. Wiele blogów wręcz specjalizuje się w tematyce nowych kryptowalut, ich kopania i sprzedaży.
Wbrew pozorom zarabianiem na kryptowalutach zajmują się nie tylko młodzi ludzie, choć z pewnością można odnieść takie wrażenie przeglądając fora internetowe czy grupy na Facebooku. Wprawdzie młodym osobom łatwiej jest zaangażować się w wydobycie, czy to poprzez zainstalowanie koparki na komputerze lub telefonie czy przez kupno, jednak również osoby starsze, którym niestraszne są obsługa laptopa i internetu dają sobie radę. Świadczy o tym chociażby fakt, iż dużą popularnością cieszy blog prowadzony przez pewną emerytkę, która doskonale orientuje się w rynku wirtualnych walut i dzieli się swoją wiedzą z innymi.
Jednym z mitów, z jakimi spotyka się osoba pierwszy raz słysząca o kryptowalutach jest to, że istnieje jedynie Bitcoin i nic więcej. Tymczasem walut kryptograficznych jest wiele i jeśli tylko poświęci się nieco czasu na naukę ich wydobywania i sprzedaży, można nie tylko zarabiać na nich, ale tęż doskonale się przy tym bawić.
Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin (BTC), ale również waluta firmy Futurenet czyli Futurocoin, Ethereum, Litecoin czy Ripple. Błędne jest również twierdzenie, że aby móc zajmować się rynkiem walut wirtualnych potrzeba wielkich pieniędzy. Wprawdzie 1 bitcoin kosztuje kilka tysięcy dolarów, jednak nie oznacza to, że należy tak wielką sumą dysponować by zdobyć własną kryptowalutę. Faktem jest, że ceny krytowalut raczej idą w górę niż w dół (choć zdarzają się też okresowe spadki), jednak by zacząć przygodę z cyfrowymi walutami wystarczy darmowa koparka i odrobina chęci, by spróbować.
Naturalnie jeśli ktoś chce się na poważnie zająć kryptowalutami to nie warto ograniczać się tylko do jednej waluty, ale najlepiej spróbować wydobywać je w kilku miejscach i nie zrażać się tym, że początkowo wydobywane sumy będą raczej niewielkie, zwłaszcza, gdy ograniczymy się do darmowych koparek. Jeśli jednak kopanie komuś nie odpowiada, to można, inwestując określoną sumę pieniędzy, kupić wybraną kryptowalutę na jednej z giełd. POczątkujący mogą zacząć np. od polskiej giełdy Bitbay.net czy Bittrex czy BitMarket. Możliwości jest wiele. Dużo zależy od tego, jaką sumą dysponujemy i jak bardzo chcemy zaangażować się w handel cyfrowymi walutami. Pamiętać przy tym należy, że gdy decydujemy się na kopanie kryptowaluty musimy mieć komputer, który sobie z tymże kopaniem poradzi. Oznacza to, że im lepszy sprzęt mamy, im lepszej klasy procesorem dysponujemy, tym więcej jesteśmy w stanie wykopać.
Podsumowując. Kryptowaluty to naprawdę coś, czym może zająć się każdy. Zarówno student, jak i emeryt, człowiek posiadający pewną kwotę do inwestycji, ale także ktoś, kto chce po prostu trochę dorobić by móc o ewentualnych inwestycjach myśleć. Wystarczy tylko chcieć i mieć odwagę, by spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here