Jaki portfel Litecoin?

Farma bitcoin dla zysku jest bardzo konkurencyjna, lecz zmienność cen Bitcoin utrudnia realizację zysków pieniężnych. Górnictwo ma sens, jeśli planujesz robić to dla zabawy, uczyć się lub wspierać bezpieczeństwo Bitcoin i nie przejmować się wydatkami. Jeśli masz dostęp do dużych ilości taniej energii elektrycznej i możliwość zarządzania dużą instalacją i biznesem, możesz je wydobywać dla zysku.
Jeśli chcesz uzyskać bitcoiny w oparciu o ustaloną ilość mocy górniczej, ale nie chcesz samodzielnie uruchamiać właściwego sprzętu, możesz wykupić kontrakt na wydobycie.
Innym narzędziem, które wiele osób kupuje, jest karta debetowa Bitcoin, która umożliwia ludziom załadowanie karty debetowej z funduszami za pomocą bitcoinów.
Wydobywanie bitcoinów jest bardzo podobne do gigantycznej loterii, w której rywalizujesz ze sprzętem wydobywczym z każdym w sieci, aby zarobić bitcoiny. Szybszy sprzęt wydobywczy Bitcoin jest w stanie wydobywać więcej na sekundę, aby wygrać tę loterię, podczas gdy sieć Bitcoin sama dostosowuje się mniej więcej co dwa tygodnie, aby utrzymać szybkość znajdowania zwycięskiego bloku, co dziesięć minut. W dużym obrazie wydobycie bitcoin zabezpiecza transakcje, które są rejestrowane w publicznej księdze rachunkowej Bitcon. Prowadząc losową loterię, w której cena prądu i specjalistyczny sprzęt są ceną wstępu, koszt sieci Bitcoin skaluje się z ilością mocy wydanej przez wszystkich uczestników wydobycia.
Podczas wydobywania, twój sprzęt do wydobywania bitmonet działa z funkcją kryptograficznego mieszania (SHA256) na tak zwanym nagłówku bloku. Dla każdego nowego górnika, oprogramowanie wydobywcze użyje innego numeru jako elementu losowego nagłówka bloku. W zależności od tego, co jeszcze znajduje się w bloku, funkcja haszująca daje wynik skrótu.
Możesz spojrzeć na ten skrót jako naprawdę długi numer (jest to liczba szesnastkowa). Aby zapewnić, że bloki będą znajdowane mniej więcej co dziesięć minut, jest tak zwany cel trudności. Aby utworzyć prawidłowy blok, twój górnik musi znaleźć hasz, który znajduje się poniżej celu trudności.
Ponieważ cel jest tak nieporęczny i zawiera mnóstwo cyfr, ludzie zazwyczaj używają prostszego numeru do wyrażenia bieżącego celu. Ta liczba nazywa się trudnością górnictwa. Trudność wydobycia wyraża, o ile trudniej jest wygenerować bieżący blok w porównaniu z pierwszym blokiem. Tak więc trudność 70000 oznacza wygenerowanie obecnego bloku, musisz zrobić 70000 razy więcej pracy niż Satoshi Nakamoto musiał zrobić generując pierwszy blok. Chociaż wtedy sprzęt i algorytmy wyszukiwania były znacznie wolniejsze i mniej zoptymalizowane.
Aby bloki przychodziły mniej więcej co 10 minut, trudność jest korygowana za pomocą wspólnej formuły co 2016 bloków. Sieć stara się go zmienić tak, aby bloki przy obecnej mocy obliczeniowej globalnej aktualizowały się co około 14 dni. Dlatego, gdy wzrasta moc sieci, wzrasta również trudność.
Na początku wydobycie z procesorem było jedynym sposobem na wydobycie bitcoinów i zostało zrealizowane przy użyciu oryginalnego klienta Satoshi. W dążeniu do dalszego zabezpieczenia sieci i zarobienia większej ilości bitcoinów, górników udoskonalanych na wielu frontach i od lat, wydobywanie CPU stawało się stosunkowo nieskuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here