Najlepsze książki o kryptowalutach

Zacznijmy od tego czym w zasadzie jest Bitcoin. Jest to wirtualny pieniądz stworzony przez osobę znaną jako Satoshi Nakamoto (najprawdopodobniej była to grupa osób). Od pierwszego człona pseudonimu wzięła się również nazwa najmniejszej części Bitcoina czyli Satoshi. 1 Satoshi to 0,00000001 BTC.

Bitcoin – zarabianie czy inwestowanie?

W przypadku kryptowalut, a co za tym idzie Bitcoina najpopularniejsze było niegdyś inwestowanie. Kurs rósł w bardzo szybkim tempie, więc wiele osób kusiło innych obiecując duże zarobki w krótkim czasie. W zasadzie była to prawda bowiem było można zarobić naprawdę duże pieniądze w krótkim czasie, ale aktualnie Bitcoin ma od dłuższego czasu niestety tendencję spadkową. Inwestowanie w tej chwili może okazać się ryzykowne, ale jest również inne wyjście z sytuacji dla osób zainteresowanych kryptowalutami. W przeciwieństwie do inwestycji zarabianie Bitcoina nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów, więc ryzyko jest praktycznie zerowe. Stracić można jedynie czas poświęcony na zdobywanie tej kryptowaluty. Jak zatem zarabiać Bitcoiny nie ponosząc kosztów?

Bitcoin – zarabianie

Najprostszą metodą zarabiania Bitcoinów są tak zwane kraniki (faucety). Ich działanie jest bardzo proste i wymaga jedynie kliknięcia odpowiedniego przycisku co określony czas. Za każde kliknięcie przyznawane jest odpowiednie wynagrodzenie odpowiadające określonej ilości Satoshi. W zależności od wybranego kranika ich ilość będzie różna, ale nie należy nastawiać się na duże ich ilości. Części kryptowalut „kapią”, więc nazwa „kranik” nie wzięła się przypadkowo.

Najpopularniejsze kraniki Bitcoin

– FreeBitcoin – w kraniku ilość zdobywanych Satoshi uzależniona jest od wylosowanej liczby z przedziału od 0 do 10000. W zależności od tego jaka liczba wypadnie otrzymujemy odpowiednią ilość Satoshi, która uzależniona jest od aktualnego kursu dolara. W przypadku wylosowanie liczby „10000” dostajemy aż 200$ w postaci Satoshi. Szanse jednak na to są nikłe. Dokładne wartości w zależności od liczby, która padnie znaleźć można na stronie.
– MoonBitcoin – kranik kumulowany czyli taki, w którym ilość Satoshi uzależniona jest od tego jak często klikamy. Im dłużej tego nie robimy tym więcej się nazbiera do odebrania. Niestety ilość ta nie rośnie w równym tempie, więc bardziej opłacalne jest odbieranie mniejszych kwot, ale częściej. Niestety wymaga to więcej czasu niż klikanie raz na jakiś czas. Do tego dochodzą różnego rodzaju bonusy jak np. bonus za codzienne logowanie.

Nie są to oczywiście jedyne kraniki. W sieci znaleźć można całe mnóstwo faucetów. Warte uwagi to również BitFun czy BonusBitcoin.

Bitcoin – zarabianie to również kopanie

Do zarabiania zaliczyć można oczywiście również wydobycie kryptowalut, a więc i Bitcoina. Kopanie ich polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej procesora do wykonywania obliczeń w sieci blockchain. W zamian otrzymujemy określone wynagrodzenie. Kopać można samodzielnie lub w tak zwanych kopalniach zrzeszających większą ilość ludzi. Aktualnie kopanie w domu się tak nie opłaca jak kiedyś. Do wydobycia w tej chwili wykorzystywane są koparki, które stworzone są tylko w tym celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here