górnik

Według badań większość kurierów stanowią mężczyźni. W tym zawodzie jest to aż 88%. Takie wyniki spowodowane są z pewnością tym, że jest to zajęcie wyczerpujące fizycznie jak i psychicznie. Potrzebne jest do tego dobre zdrowie, świetna organizacja pracy, orientacja w terenie oraz dobra kondycja. Jeżeli chodzi o przed ostatnią cechę jest ona dominująca wśród płci męskiej. Dzisiaj jednak skupimy się na wynagrodzeniu, które dotyczy tego zawodu. Od czego zależą zarobki kuriera? Ile wynosi mediana jego wynagrodzenia? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-gornik/ 

Wysokość wynagrodzenia kuriera – od czego zależy?

W głównej mierze zależy to od firmy, w której pracujemy. Dużą rolę odgrywa tutaj również forma zatrudnienia, na jaką Jesteśmy z firmą związani. Inne warunki będą posiadali kurierzy pracujący na etat, a inne Ci, którzy pracują ja własny rachunek. Istotne jest również to, ile w danym miesiącu doręczamy przesyłek. Niezwykle ważne jest również doświadczenie, długość stażu pracy oraz uznanie w oczach innych pracowników czy pracodawcy.

Mediana zarobków kuriera

Jako kurier jesteśmy w stanie zarobić w naszym kraju około 3 zł 380 zł brutto na miesiąc. Jest to mediana, która wynika z ustaleń z serwisów branżowych. Dokładnie połowa wszystkich osób, które pracują na takim stanowisku zarabia kwoty mieszczące się w przedziale między 2800, a 460 zł brutto. Pozostali kurierzy, którzy stanowią połowę dzielą się na dwie ćwiartki. Pierwsza z nich czyli 25% zarabia kwoty poniżej 2800, a drudzy kwoty większe niż 460 zł na miesiąc. Na nieco większe stawki mogą liczyć Ci, którzy pracują w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. W taki sposób kurier może zarobić nawet 6000 zł netto na miesiąc.

Zobacz też: http://www.forum-liderow.pl/jak-wyglada-praca-gornika/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here