studio kosmetyczne

Zakładając działalność gospodarczą, powinieneś wiedzieć, że oprócz prestiżu oraz spodziewanych lepszych zarobków, czeka Cię mnóstwo pracy i trudności po drodze. Na początku sprawy urzędowe oraz skarbowe, przepełnione formalnościami oraz trzech fryzurami, następnie zakup sprzętu oraz dobór pracowników oraz wiele innych spraw. Założenie salonu kosmetycznego wymaga od nas pewności siebie, dużej wiedzy, oraz umiejętności zarządzania. Jako kosmetyczka i bizneswoman w jednej osobie musisz zmierzyć się z wieloma trudnościami. Przekonaj się sama! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wlasny-salon-kosmetyczny/

Rozważania na początek

Na początku należy zastanowić się, czy nasz salon będzie miał charakter ogólny, czy jednak pojawi się w nim specjalizacja. Zależy to między innymi od tego, czym czujesz się najlepiej. Szerszy zakres usług dla klientek, zachęci je do korzystania z twoich usług. To również więcej potencjalnych klientów, oraz lepsze zarobki. Zapewne zastanawiasz się, jak duży kapitał początkowy trzeba włożyć w taki biznes. Początkujący przedsiębiorca może skorzystać jednak z programów oraz dotacji, aby rozwinąć swój biznes.

Własny salon kosmetyczny – wszystkie niezbędne formalności

Na wstępie należy udać się do gminy lub Urzędu Miasta, aby dokonać wpisu do rejestru działalności gospodarczej CEIDG. Jest to niezbędny wymóg, który należy załatwić osobiście. Musimy również nazwać typ naszej działalności z katalogu, a mogą być to przykładowo:

• 96.02.Z- fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne

• 96.04.Z – działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej

• 96.09.Z -pozostała działalność usługowa, inaczej niesklasyfikowana

W urzędzie skarbowym z kolei musimy zdecydować się na formę rozliczenia, z którego będziemy rozliczani z płatnikiem. Kolejną sprawą jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od 2018 roku obowiązuje ulga na start, z której mogą skorzystać początkujący przedsiębiorcy. Wyzwanie ona zapłacenia składek emerytalnych i ubezpieczeniowych, jeżeli jest to nasza pierwsza działalność. Nie ma co prawda zgłoszenie obowiązku działalności kosmetycznej do odbioru przez sanepid, ale ten i tak może cię odwiedzić.

Zobacz też: http://www.forum-liderow.pl/kosmetyczka-realia-pracy-i-zarobki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here