orange-square Prelegenci i goście

 

Zespół Biznes Instytut to nie tylko założyciele, ale również nasi wspaniali prelegenci i zapraszani goście.
Dzięki nim nasze szkolenia wzbogacone są o jeszcze większą dawkę wiedzy i praktyki, które chętnie przekazują naszym słuchaczom.

 

Monika Kurdej

Monika Kurdej

 

Trener, coach, teamcoach, moderatorka spotkań kreatywnych i sesji współpracy, praktyk sprzedaży, od blisko 10 lat związana z rynkiem szkoleń i rozwoju.

 

Sprzedawała dla branży faramceutycznej, kosmetycznej, turystycznej. Autorka wielu koncepcji rozwojowych dedykowanych organizacjom, w tym dotyczących budowania atmosfery współpracy. Autorka wielu koncepcji dedykowanych rozwojowi organizacji. Pracowała dla BASF, Technicolor, Kraft Food Polska, PKPP Lewiatan, Bericap Polska, Pharmacon, Valkea Media, Polsko - Francuska Izba Przemysłowo - Handlowa w Polsce.

Mama dwóch synów, właścicielka Cavalier King Charles Spaniel (razem biegają), zafiksowana na punkcie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia.

 

 

Marcin Rutecki 2

Marcin Rutecki

 

Specjalizuje się w projektowaniu systemów inwestycyjnych a także w analizie rynków oraz projektów inwestycyjnych.

 

Wykształcenie finansowe oraz prawnicze (Akademia Leona Koźmińskiego oraz Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie), od wielu lat związany z rynkiem finansowym jako manager, analityk, projektant strategii inwestycyjnych, szkoleniowiec. Aktywnie inwestuje głównie na rynkach instrumentów pochodnych na indeksy giełdowe oraz towary. Właściciel marki FundRival Capital Management, twórca nowoczesnych wskaźników
technicznych służących do analizy rynku.


 

 

Tomek Kundera

Tomasz Kundera

 

Makler znający dobrze polski rynek giełdowy oraz handlujący z inwestorami instytucjonalnymi na giełdach całego świata.

 

Absolwent wydziału Finansów i Bankowości w SGH oraz Makler Papierów Wartościowych z uprawnieniami doradczymi. Po studiach pracował w CitiBank Handlowy oraz Societe Generale Investment Banking. Na GPW aktywny od siedmiu lat, początkowo jako inwestor indywidualny, później jako makler, obsługujący najpierw klientów indywidualnych w CDM Pekao, a od 4 lat w OPERA Dom Maklerski wyłączenie osoby zarządzające różnymi funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi.
Ma duże doświadczenie w handlu akcjami i instrumentami pochodnymi na giełdach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Dzięki swojej pracy jest doskonale zorientowany w bieżących wydarzeniach i trendach rynkowych. Pomagając swoim klientom podejmować decyzje inwestycyjne kieruje się głównie analizą techniczną oraz makroekonomiczną.
Lubi poszerzać swoją wiedzę czytając literaturę o tematyce giełdowej i historię gospodarczą różnych krajów.


 

 

Robert Kuliga

Robert Kuliga

 

Praktykujacy inwestor na rynku nieruchomości. Projektant wnętrz.

 

Projektowaniem oraz sztuką użytkową zajmuje się od ponad 15 lat. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej oraz liderem warszawskego oddziału stowarzyszenia właścicieli nieruchomości na wynajem „Mieszkanicznik”.


 

 

Lukasz Wlodarczyk

Łukasz Włodarczyk

 

Specjalizuje się w doradztwie finansowym, głównie w zakresie kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych oraz firmowych.

 

Łukasz Włodarczyk, Ogólnopolski Ekspert ds. kredytów hipotecznych. Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Od ponad siedmiu lat specjalizuje się w doradztwie finansowym, głównie w zakresie kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych oraz firmowych. Swoje doświadczenie blisko 800 uruchomionych kredytów hipotecznych zdobywał pracując dla banków oraz firm doradztwa finansowego, na stanowiskach specjalistycznych oraz menedżerskich. Przeprowadził ponad 100 szkoleń, dla ponad 1200 Doradców Finansowych. Obecnie współtworzy polski private banking, pracując na stanowisku Senior Private Banker w Noble Banku. Mieszkanicznik od 2009 roku.


Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec dwójki dzieci, pasjonat aktywnego trybu życia.


 

 

Piotr Kmiecinski

Piotr Kmieciński

 

Przedsiębiorca. Specjalizuje się w rachunkowości zarządczej.

 

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Ministra Finansów nr 20032/2007 uprawniającą do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

 

Finansami zajmuje się od 2001 roku. Posiada wiedzę z zakresie prawapodatkowego, rachunkowości i zarządzania. W chwili obecnej zarządza Spółką Rudiger Finance sp. z o.o. www.rudiger.pl (biuro rachunkowe) oraz Kancelaria Berghard sp. z o.o., www.berghard.pl (windykacja należności). Jego marzeniem jest budowa własnego toru motocrossowego.


 

 

 

Mieczysław Dutkowski

Mieczysław Dutkowski

 

Zmotywuje Cię do działania, zainspiruje i zarazi pasją.
Specjalista skutecznego przekazywania wiedzy.

 

Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu edukacji finansowej. Od 2006 roku zajmuje się budowaniem zespołów biznesowych. Stworzył oficjalny Klub Cashflow pod nazwą „Cashflow Leaders”. Posiada wiele certyfikatów trenerskich m.in. certyfikowanego praktyka gry giełdowej "Timing Trader", licencjonowany "Praktyk NLP" i "Time Line Therapy". Z powodzeniem zajmuje się budową i rozwojem międzynarodowego biznesu z kwadrantu "B" w Polsce. Jego marzeniem jest życie z pasją w zgranym zespole. Tata Wanessy.


 

 

 

Slawek-Muturi-200x300

Sławek Muturi

 

Mieszkanicznik z ponad 10 letnim doświadczeniem w wynajmie
nieruchomości, pomysłodawca i współzałożyciel Stowarzyszenia.

 

Absolwent SGH, UW oraz London Business School. W maju 2009 roku zrezygnował z etatu oraz ze współwłasności w globalnej firmie konsultingowej. Wcześniej przez 17 lat współpracował z największymi firmami w Polsce i na Bałkanach, nabywając głęboką wiedzę z zakresu strategii, finansów, zarządzania zmianą.


Równolegle do pracy na etacie, Sławek systematycznie budował swoją wolność finansową. W 1998 roku kupił swoje pierwsze mieszkanie na wynajem, a potem konsekwentnie powiększał swój portfel nieruchomości. Praktyczną wiedzę uzupełniał na konferencjach branżowych w Anglii, USA oraz na podyplomowych studiach. Posiada licencję zarządcy nieruchomości. W grudniu 2009 założył spółkę Mzuri, która dziś obsługuje ponad 150 mieszkań i domów na wynajem.

Wypracowaną wolność finansową Sławek wykorzystuje m.in do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z innymi. Jest współautorem książki Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości, na bazie której powstał blog www.fridomia.pl, gromadzący około kilkuset czytelników dziennie. We wrześniu 2011 roku napisał książkę Zarządzanie najmem. Poradnik dla  właścicielek mieszkań na wynajem.
Odwiedził wszystkie kraje na świecie, bez wyjątku. Spisuje liczne wspomnienia z podróży. Co roku uczy się jakiegoś języka obcego. Czyta dużo książek, a te najciekawsze, związane z wolnością finansową, recenzuje na łamach bloga www.fridomia.pl