orange-square  Skaner giełdowy

 
Wszyscy wiemy jak ważne na giełdzie są nasze decyzje oparte na precyzyjnych danych. To one determinują nasze przyszłe zyski lub straty. Wiemy również jak wiele czasu potrzebujemy na analizę znacznej ilości danych oraz jak jest to trudne zadanie. Nie oszukujmy się - zyski z giełdy nie przyjdą przy niewielkim zaangażowaniu. Nasz czas jest zazwyczaj mocno ograniczony, co powoduje, że jesteśmy zmuszeni, aby go racjonalnie i jak najefektywniej wykorzystywać.

Mając to wszystko na uwadze, Zespół Biznes Instytut przygotował rozwiązanie informatyczne oparte na profesjonalnym oprogramowaniu służącym do analizy rynków finansowych. Rozwiązanie nazwane zostało „SKANEREM GIEŁDY”.
 
Skaner wykonuje za nas żmudną pracę, którą bez tej pomocy musielibyśmy zrobić sami. Zaprogramowane algorytmy pozwalają na wyszukiwanie i analizę określonych sytuacji rynkowych na podstawie popularnych wskaźników analizy technicznej takich jak MACD, ROC, Oscylator Stochastyczny czy średnie kroczące (szczegóły techniczne omawiamy na spotkaniach).
 
skaner gieldowy biznesinstytut

Manualne przeanalizowanie wszystkich interesujących nas parametrów oddzielnie dla każdej spółki czy indeksu jest bardzo pracochłonne i czasochłone. Skaner robi to dla nas automatycznie.

Wynikiem pracy skanera są sygnały kupna i sprzedaży
(dla konkretnych akcji i indeksów).

Otrzymujemy mocno zawężoną liczbę instrumentów (np. akcji), przefiltrowanych według przyjętych kryteriów spośród setek dostępnych na rynku papierów wartościowych. Procedura selekcji stanowi kluczowy etap analizy technicznej. Na tej podstawie możemy dokonać szczegółowej analizy wyłącznie interesujących nas walorów – tych, które przeszły selekcję.

W ten sposób oszczędzamy mnóstwo czasu. Możemy skupić się na szczegółach poszczególnych instrumentów, co do tej pory mogło być problematyczne. Wykorzystując nowoczesne technologie, podchodzimy profesjonalnie do naszych inwestycji giełdowych, dając tym samym mocny fundament dla zyskownych inwestycji.
 
Dużych zysków życzy
Zespół Biznes Instytut