Czy wiesz, w co inwestują najbogatsi ludzie na świecie? Czy wiesz, co robią, aby ich pienią-dze zawsze dla nich pracowały? Skup się, bo zamierzamy Ci o tym powiedzieć. Kupują „DOBRE” nieruchomości, a przy zakupie zwracają uwagę na 6 kluczowych elementów udanej transakcji. Zobacz zatem podstawy, bez których nabycie nieruchomości może mijać się z celem.

001 zespol 1


Oto sześć kroków udanej transakcji inwestycyjnej:

 • finansowanie z banku (dźwignia finansowa),
 • znalezienie dochodowej nieruchomości,
 • podpisanie stosownych umów u notariusza,
 • rozliczenia podatkowe,
 • odpowiednie przygotowanie nieruchomości do wynajmu,
 • zarządzanie najmem.


Aby dobrze wykonać te czynności, potrzebujemy kilku specjalistów do pomocy:

 • doradcy kredytowego,
 • pośrednika w obrocie nieruchomościami,
 • prawnika,
 • notariusza,
 • doradcy podatkowego,
 • zarządca nieruchomości.


Niech to będzie nasz zespół pierwszej pomocy. Jeśli korzystamy z ich wsparcia i wiedzy, to oszczędzamy dwie ważne rzeczy w życiu: czas i pieniądze.

 

Doradca kredytowy

Naszym pierwszym krokiem na drodze do kupna dochodowej nieruchomości jako dobrej inwestycji jest doradca kredytowy.  Jego zadaniem jest znaleźć dla nas dobry kredyt i spraw-dzić naszą zdolność kredytową. Ma dostęp do ofert wielu banków. Zna kruczki prawne w umowach oraz słabe i mocne strony tych instytucji. Banki mają wprowadzone systemy pakietów ubezpieczeniowych, które wcale nie są tanie. Trzeba wiedzieć, które powinniśmy lub musimy mieć, a które możemy swobodnie pominąć. Niedoświadczona osoba nie zna swoich praw i obowiązków. System bankowy stworzony jest po to, aby jak najwięcej sprzedać klientowi, nie dbając o jego dobro, dlatego powinniśmy mieć po swojej stronie kogoś, kto dobrze się na tym zna. Następna kwestia to oprocentowanie kredytu towarzyszące nam przez następne kilkadziesiąt lat. Warto je obniżyć do minimum, ponieważ na tej operacji zaoszczędzimy od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie tu przydaje się nasz dobry doradca.


Pośrednicy nieruchomości

Jeśli szukamy nieruchomości sami, to mamy o wiele mniej możliwości i zdecydowanie mniejszy dostęp do okazji na rynku. Pośrednicy nieruchomości posiadają swoją bazę nieru-chomości, czasami niedostępnych na rynku bezpośrednim. Działając w zespole i współpracując z dobrym pośrednikiem nieruchomości, który wie czego szukamy, mamy dużo większą szansę, że trafimy na odpowiednią transakcję.


Notariusz i prawnik

To kolejne niezbędne osoby potrzebne przy zakupie inwestycji. Potrzebujemy przygotowaną umowę kupna-sprzedaży i sprawdzoną nieruchomość pod względem prawnym, ponieważ błędy są bardzo kosztowne. Sprawdzony notariusz to skarb w zespole. Nie chodzimy wtedy od kancelarii do kancelarii, pytając o wszystkie szczegóły, tylko idziemy pod konkretny adres i załatwiamy sprawę. Poza tym mamy pewność, że kupujemy nieruchomość gotową do zarabiania.


Doradca podatkowy

To jedna z najważniejszych osób w naszym zespole. Dzięki swoim umiejętnościom jest w stanie co miesiąc zaoszczędzić nam mnóstwo pieniędzy. Korzystając z jego wiedzy, mamy dużą szansę nie płacić podatku, rozliczając się zupełnie legalnie. O ile przy jednej nieruchomości nie robi to zapewne wielkiego wrażenia, o tyle przy kilku jest to już zauważalny pieniądz w kieszeni. Nie wiedząc, że tak można, często ludzie wynajmują nieruchomości „na czarno” albo boją się kupić AKTYWA pracujące dla nich.

 

Zarządca nieruchomości

Jedną z obaw inwestorów, która blokuje zakup nieruchomości, jest brak wiedzy o tym, co dalej zrobić z zakupioną inwestycją. Zawsze zadają sobie mnóstwo pytań, rodzących pewne obawy: „Czy znajdę odpowiedniego lokatora?”, „Czy będzie on odpowiedni?”, „Czy nie zniszczy mieszkania?”. Właśnie wtedy obecność zarządcy nieruchomości wydaje się nie do przecenienia. Mając odpowiednią osobę, przestajemy się martwić i możemy cieszyć się wy-najmowaną nieruchomością. Kiedy np. wyjedziemy na kilka miesięcy z kraju, zarządca na miejscu zajmie się naszą inwestycją. Jesteśmy dzięki temu wolni. Wynajmując nieruchomość samemu, cały czas musimy wszystkiego pilnować, a w razie uszkodzeń nieruchomości szybko interweniować. Dobry zarządca, to nasz spokój.


Podsumowując

Praca zespołowa to ważna umiejętność, którą zdobywamy z doświadczeniem. Trzeba wiedzieć, że są plusy i minusy pracy zespołowej. Trzeba mieć jasny cel do osiągnięcia i poszukać odpowiednich osób, które nam pomogą. Mówią, że co dwie mądre głowy to nie jedna. I to się zgadza. Pracując w zespole, nie musisz wiedzieć wszystkiego, bo w swoim oto-czeniu posiadasz mądrych doradców. A tego Ci potrzeba, aby móc grać z „wielkimi rybami” na rynku inwestycyjnym.