Trudne pytania przedwyborcze.

 

W przeddzień wyborów prezydenckich co raz większa liczba Polaków zastanawia się czy jest sens głosować, a jeśli tak – na kogo? O ile na pierwsze pytanie odpowiedź, naszym zdaniem, jest całkiem oczywista, o tyle drugie pozostawimy w pełni świadomie bez odpowiedzi. Postanowiliśmy za to sprawdzić gdzie mogą leżeć powody przedwyborczego zagubienia. Analizując słowa wielu politologów i komentatorów kampanii wyborczej można dojść do wniosku, że sztaby skupiają się bardziej na działaniach czysto wizerunkowych zamiast informować o wartościach merytorycznych programów swoich kandydatów, czy ich kompetencjach do pełnienia funkcji Prezydenta RP

 

Na szczęście w internecie (i nie tylko) możemy natknąć się na niezależne inicjatywy mające na celu podniesienie świadomości wyborczej wśród obywateli. Zazwyczaj przybierają one formę interaktywnych narzędzi, pozwalających w klarowny sposób zestawić swoje poglądy, czy system wartości z tymi głoszonymi przez program kandydata. Jednym z takich narzędzi jest Latarnik Wyborczy (latarnikwyborczy.pl) stworzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pozwalający na podstawie prostej ankiety sprawdzić do którego z kandydatów jest nam najbliżej. Innym przykładem może być badanie (i zarazem konkurs) przeprowadzony przez warszawską firmę szkoleniową – GAMMA (projektgamma.pl). Pod nazwą idealnyprezydent.pl przeprowadzono badanie kompetencji kluczowych dla przyszłego i czysto hipotetycznego Prezydenta RP.

 

Chcemy wesprzeć polską demokrację za pomocą tego, na czym znamy się najlepiej. Żeby pomóc Polakom w dokonaniu trudnego wyboru, jaki ich niedługo czeka, zbudowaliśmy w oparciu o nasze know-how model kompetencji idealnego prezydenta. Model oparliśmy na kompetencjach menedżerskich, które sprawdzają się na wszystkich pozycjach w zarządzaniu ludźmi. Być może dzięki niemu ktoś będzie mógł podjąć bardziej świadomą decyzję, w oderwaniu od powierzchownych cech, czy zapatrywań politycznych – mówi Anna Rutkowska, konsultant Gamma. 

 

Po zestawieniu wyników ankiety firma Gamma przedstawiła w czytelny sposób kompetencje nakreślone przez jej specjalistów, przyjmując zasadę, że Prezydent powinien mieć możliwie najwięcej cech dobrego managera. – Kompetencja to zespół pewnych właściwości, na który składa się: postawa, umiejętności, doświadczenie i wiedza. Cecha jest tylko fragmentarycznym i bardzo subiektywnym opisem danej osoby (np. ładna, albo brzydka), którego dokonujemy bardzo szybko. Żeby określić czy ktoś ma daną kompetencję, musimy przeanalizować jego działania – tłumaczy Mirosław Dudziński, konsultant Gamma. Szczegółowe wyniki tego badania można poznać TUTAJ.  

 

Dzięki podobnym narzędziom możemy (my jako wyborcy) skutecznie wyeliminować jedno z pytań, które stawiamy sobie przed wyborami. Do dzieła i do zobaczenia w lokalach wyborczych. 

 

 .

do nieJesteśmy po pierwszym w tym roku szkoleniu Sekrety Dochodowej Nieruchomości, trochę zmieniona formuła zamkniętego szkolenia pozwoliła się skupić na wyjaśnieniu nurtujących Was spraw. Miło było spotkać ponownie na naszym szkoleniu 3 osoby Piotrze, Natalio, Arku dziękujemy. To co najbardziej nas cieszy to wasze sukcesy inwestycyjne. Piotr i Natalia kupili swoje pierwsze mieszkanie pod wynajem. Arek jest w trakcie finalizacji drugiego kredytu pod nieruchomość.

Jeszcze raz nasze gratulacje.

Minął kolejny rok istnienia Biznes Instytut,
poniżej krótkie podsumowanie:

 
SZKOLENIA
 • Chciwość i strach - dwie edycje szkolenia.
 • Sekrety dochodowej nieruchomości - dwie edycje szkolenia
 • Giełdowe wtorki - prawie kazdy wtorek : )
 • Ucz się grając / Cashflow - kilkanaście edycji
 • Finansowy Luz - jedna edycja

 

KONFERENCJE

 • IV Kongresie Mieszkanicznika - 4 prelekcje (2 dni)
 • BOSS Festiwal - 2 prelekcje i gra

 

PARTNERZY

 • Podpisaliśmy umowę partnerską z Domem Maklerskim BOŚ
 • Wspieraliśmy medialnie przyjadz doktora Ivana Misnera do Polski
 • Stowarzyszenie MIESZKANICZNIK - już drugi rok razem : )

 

PUBLIKACJE

 • trzy artykuły w mgazynie FRANCHISING
 • dwa e-booki
 

dlaczego warto zalozyc firme...Emocje na swoim.

Praca na etacie jest prosta przebiega według określonych standardów i procedur. Na przedsiębiorcę zaś codziennie czyhają nowe wyzwania...

 

Na łamach mgazynu FRANCHISING można przeczytać nasz komentaż. Serdecznei zapraszmy do lektury.

czytaj: Dlaczego warto założyć firmę

Jesteśmy już po IV Kongresie Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” Ponad 20 warsztatów w 5 sesjach. Ponad 320 osób z całej polski. Mieliśmy tą ogromna przyjemność uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla wszystkich Mieszkaniczników.
Na naszych prelekcjach padło bardzo dużo ciekawych pytań które zainspirowały nas do dalszego działania.

baner7aZapraszamy serdecznie na IV Ogólnopolski Kongres Mieszkaniczników zainteresowanych tematyką nieruchomości na wynajem.

W szczególności zapraszmy na nasze prelekcje:

Licytacje komornicze
Prowadzi: Katarzyna Gąsowska

Wspólne inwestowanie
Prowadzi: Jacek Kusiak

 

Termin: 26-27 października (sobota, niedziela) 2013 roku
Miejsce: Instytut Europejski w Łodzi, ul. Piotrkowska 258/260, Łódź

FinasowyLUZ 07

Jesteśmy po kolejnym szkoleniu Finansowy LUZ. Były to dwa dni pełne energii ogromnej pracy i dużych zmian. Dziękujemy, że byliście z nam. Wszystkich zapraszamy na kolejne edycje.

 

 

malgosia gorska sNajwiększą satysfakcją dla zespołu Biznes Instytut są ludzie, którzy wychodzą z naszych szkoleń i czują, że czas który poświęcili na edukację jest czasem dobrze wykorzystanym i zaowocuje konkretnymi zmianami, działaniami.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Sekrety Dochodowej Nieruchomości maj 2013

Jakie są różnice w budowaniu relacji biznesowych w zależności od płci, na czym polega  efekt motyla  oraz jak odnieść sukces, pomagając innym odnieść sukces? Na te pytania, podczas konferencji pt. Uprawiaj networking jak profesjonalista (5 kwietnia 2013), odpowiedział uznany autorytet, autor bestsellera Business Networking and Sex (not what you think) założyciel największej na świecie profesjonalnej organizacji rekomendacji  BNI – doktor Ivan Misner.

Czytaj więcej: Pierwsza, historyczna wizyta założyciela BNI w Polsce

ivanmisner5 kwietnia 2013 przyjedzie do Warszawy uznany autorytet, guru networkingu, założyciel największej na świecie profesjonalnej organizacji rekomendacji biznesowych – Business Network International (BNI) – doktor Ivan Misner. Podczas seminarium pt. „Uprawiaj networking jak profesjonalista” Misner przedstawi polskim biznesmenom filozofię, idee oraz wartości networkingu.

 

 

 

Czytaj więcej: Biznes Instytut zaprasza na najważniejsze wydarzenie w historii polskiego networkingu!

1j

 Niech święta Wielkiej Nocy przyniosą pogodę ducha, tchną optymizmem i przyniosą pełnię szczęścia i radości.

 
Niech radość wielkanocnego poranka budzi nową nadzieję i ufność oraz pomaga odkrywać dobro w sercu każdego człowieka.
 

Zespół Biznes Instytut

 

boss logo bigFestiwal BOSS to jednocześnie najstarsze przedsięwzięcie realizowane przez Studenckie Forum BCC, którego skala i zasięg z każdym rokiem się powiększa. W 2013 roku odbyła się jego jubileuszowa X edycja, która swym objęła 17 miast w Polsce.

Czytaj więcej: Biznes Instytut był gościem na BOSS Festiwal!